Toν έκανε πελάτη...

Δεύτερη νίκη μέσα σε τέσσερις μέρες για την  πρωτοπόρο ομάδα Κ17 του ΠΑΟΚ, που κέρδισε με 1-0 στο γήπεδο των Νέων Επιβατών την αντίστοιχη του συμπολίτη λίγες μέρες μετά την τεσσάρα με την οποία την φιλοδώρησε στη Σουρωτή.

Το γκολ της νίκης το σημείωσε στο 17ο λεπτό ο Τουμανίδης σε ένα παιχνίδι που είχε ρυθμό αλλά λίγες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες. Μετά το σημερινό αποτέλεσμα ο ΠΑΟΚ έφτασε τους  54 βαθμούς αφήνοντας την ομάδα του Θέου στους 44...

Να σημειώσουμε τις συνεχείς και πάλι διαμαρτυρίες του πάγκου των συμπολιτών που θα έπρεπε να παίζουν με 10 παίκτες από το 9' !

Σε άλλο παιχνίδι της 6ης αγωνιστικής του 4ου γύρου για τον όμιλό μας: Παναιτωλικός - Κέρκυρα 3-0

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ: Tαχματζίδης, Χ" αναγνώστου, Βασαΐτης, Κοτέντζης, Καραμπάς, Καρατζάογλου (78΄Κιόρτσης), Τουμανίδης, Σαββίδης Κυρ. (82' Κουλούρης), Πόζογλου (68' Στεφανίδης), Τζεβελέκης (55' Γ. Σαββίδης), Παπαδόπουλος (68' Δημητριάδης).

ΑΡΗΣ: Μάντζαρης, Χατζηνικολάου (82' Ανδρεάδης), Γραμπής, Μπιμπισίδης, Τσιπούρας, Φούσκας (40' Γιαννακιτσίδης), Κιβρακίδης, Ρότα, Βαλαής (72' Βασιλούδης), Λεμονής (72' Ιγνατίδης).

................................................................................................

Θυμηθείτε την εξέλιξη του ματς

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

9o λεπτό: Κίτρινη στον σέντερ φορ του συμπολίτη για χτύπημα εκτός φάσης, του χαρίστηκε με το καλημέρα ο ρέφερι

17o λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ για τον ΠΑΟΚ με τον Τουμανίδη που πλάσαρε τον Μάντζαρη και άνοιξε το σκορ

26ο λεπτό: Δυνατό σουτ του Σαββίδη απομακρύνει με υπερένταση σε κόρνερ ο τερματοφύλακας

31ο λεπτό: Κίτρινη στον Φούσκα για σκληρό μαρκάρισμα στον Τουμανίδη. Ο τύπος έκανε τα ίδια και στο ματς της Τετάρτης όπου γλίτωσε την κόκκινη χάρη στην ευσπλαχνία του ρέφερι

36ο λεπτό: Αναγκαστική αλλαγή για τον συμπολίτη, βγήκε τραυματίας ο Φούσκας... Εντύπωση προκαλούν οι συνεχείς και χωρίς λόγο διαμαρτυρίες του πάγκου των φιλοξενούμενων !

41ο λεπτό: Φάση από το πουθενά για τον Αρη, όταν επιθετικός του μετά από κόντρα βγήκε τετ α τετ με τον Ταχματζίδη και πλάσαρε άουτ

44o λεπτό: Προσπάθεια των φιλοξενούμενων σταματάει στον Ταχματζίδη που απέκρουσε σουτ από τα πλάγια

Ξεκίνησε η επανάληψη χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες

50ό λεπτό:  Ο Καραμπάς απομακρύνει πάνω στη γραμμή, με τον Ταχματζίδη εξουδετερωμένο μετά την άστοχη έξοδο που επιχείρησε

55 λεπτό: Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Τζεβελέκη ο Γ. Σαββίδης

68ο λεπτό: Στεφανίδης και Δημητριάδης στις θέσεις των Πόζογλου και Παπαδόπουλου

78o λεπτό: Κιόρτσης στη θέση του Καρατζάογλου

Μοιρασμένο το παιχνίδι στην επανάληψη με τους φιλοξενούμενους να έχουν απειλήσει σε 1-2 περιπτώσεις

82ο λεπτό: Κουλούρης στη θέση του Κυρ. Σαββίδη

86ο λεπτό: Ωραία κάθετη του Δημητριάδη στον Κουλούρη, ο τελευταίος βγήκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα αλλά πλάσαρε επάνω του