Νίκη και στη Δράμα για την Κ17!

Η πρωτοπόρος Κ17 του ΠΑΟΚ πέρασε νικηφόρα με 2-0 από το γήπεδο των Κουδουνιών Δράμας κερδίζοντας την αντίστοιχη της Δόξας, σε παιχνίδι που έγινε στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του 4ου γύρου.

Ο Δικέφαλος του Βορρά με 48 βαθμούς βρίσκεται στην 1η θέση της βαθμολογίας και αποσπάστηκε πλέον 4 βαθμούς από τον συμπολίτη τον οποίον υποδέχεται δύο φορές μέσα στην εβδομάδα...

Το παιχνίδι έγινε σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο και ο Δικέφαλος παρά τις απουσίες του (τραυματίες οι Αποστολίδης, Παπαδόπουλος, Στεφανίδης και τιμωρημένος με κάρτες ο Κοτέντζης), πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης, χάρη σε γκολ που σημείωσαν ο Κουλούρης στο 42' και ο Κυριάκος Σαββίδης στο 64' με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ στο παραθυράκι της εστίας των γηπεδούχων.

H σύνθεση του ΠΑΟΚ:

Σοϊλεμέζογλου, Κιόρτσης, Βασαΐτης, Τσελεπίδης (66' Δουρμούσης), Καραμπάς, Σαββίδης Κυρ., Καρατζάογλου (66' Κουτσομήτρος), Δημητριάδης (56' Ποζογλου), Σαββίδης Γ. (46' Τουμανίδης), Παπαδόπουλος, Καψάλης (38΄Κουλούρης)

.............................................................................

Θυμηθείτε την εξέλιξη του παιχνιδιού

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

16o λεπτό: Παιχνίδι κέντρου μέχρι στιγμής, λείπουν οι φάσεις μπροστά στις 2 εστίες, σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο που σίγουρα δε βοηθάει να παιχτεί καλό ποδόσφαιρο

23ο λεπτό: Σουτ του Παπαδόπουλου, η μπάλα περνάει άουτ

26ο λεπτό: Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ και πάλι ο Παπαδόπουλος πρωταγωνιστής όταν μετά από κεφαλιά του νεαρού παίκτη η μπάλα βγήκε άουτ

30ό λεπτό: Ο ΠΑΟΚ κέρδισε φάουλ από τα δεξιά σαν κοντινό κόρνερ, ο Καψάλης πήρε την κεφαλιά, η μπάλα όμως κατέληξε άουτ

35ο λεπτό: Ο Σοϊλεμέζογλου με ωραία προσπάθεια απομακρύνει σουτ επιθετικού των γηπεδούχων, που βρέθηκε σε θέση τετ α τετ. Η καλύτερη στιγμή της Δράμας στο ματς!

38ο λεπτό: Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Κουλούρη στη θέση του Καψάλη

40ό λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Δημητριάδη να πλασάρει μέσα από την περιοχή άουτ

42ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ για τον ΠΑΟΚ με δράστη τον νεοεισελθόντα Κουλούρη. Προγήθηκε λάθος αμυντικού ο οποίος στην προσπάθειά του να  απομακρύνει έστειλε την μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακά του (τον κρέμασε) αυτή χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και ο Κουλούρης που ακολούθησε τη φάση με κοντινή κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα, ανοίγοντας το σκορ

Ξεκίνησε η επανάληψη με μια αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Τουμανίδης πέρασε στη θέση του Γ. Σαββίδη

48ο λεπτό: Παράλληλη σέντρα του Κιόρτση και ο Κουλούρης δεν προλαβαίνει να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα από κοντά

51o λεπτό: Και νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Παπαδόπουλο η κεφαλιά του οποίου πέρασε άουτ.

53ο λεπτό: Πλασέ του Κολούρη άουτ. Βελτιωμένη η εικόνα της ομάδας στην επανάλήψη καθώς έχει ανεβάσει αισθητά την απόδοσή της σε σχέση με το μέτριο πρώτο 45λεπτο

56ο λεπτό: Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Ποζογλου να παίρνει τη θέση του Δημητριάδη

60ό λεπτό: Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ με τον Παπαδόπουλο που έπιασε δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά το δοκάρι απέκρουσε για λογαριασμό του τερματοφύλακα. Παραμένει το 0-1

64ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ για τον ΠΑΟΚ, με τον Κυριάκο Σαββίδη να στέλνει την μπάλα στο "Γ" της εστίας της Δόξας και να γράφει το 0-2, μετά από εκπληκτική  εκτέλεση φάουλ...

66ο λεπτό: Δύο αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Δουρμούσης και Κουτσομήτρος στις θέσεις των Τσελεπίδη και Καρατζάογλου

67ο λεπτό: Σουτ του Σαββίδη, άουτ

78ο λεπτό: Μετά το 0-2 έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα, καθώς ο ΠΑΟΚ δείχνει ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα

88o λεπτό: Κεφαλιά του Πόζογλου άουτ

89ο λεπτό: Σουτ του Κουλούρη μέσα από τη περιοχή είχε την ίδια κατάληξη με την κεφαλιά του Πόζογλου