Ήττα από την Skoda Ξάνθη για την Κ17!

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η Κ17 του ΠΑΟΚ από την αντίστοιχη της Ξάνθης, στις εγκαταστάσεις του Λώλα στη Σουρωτή, για την 4η αγωνιστική του 4ου γύρου του πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι που έδειξαν και σήμερα ότι τους αδικεί η βαθμολογική τους θέση, πήραν προβάδισμα στο σκορ στο 45ο λεπτό, σε ένα πρώτο ημίχρονο στο οποίο κυριάρχησαν οι δυνατές προσωπικές μονομαχίες στο χώρο της μεσαίας γραμμής. Με το 0-1 σε βάρος του, ο ΠΑΟΚ αναγκάστηκε στην επανάληψη να ανέβει στο γήπεδο και το πλήρωσε στο 51΄όταν δέχηκε το 0-2 σε μια καλά οργανωμένη αντεπίθεση των φιλοξενούμενων.

Το μόνο που κατάφεραν οι παίκτες μας ήταν να μειώσουν στο 78' με το Σαββίδη, αλλά μέχρι εκεί. Το τελικό σκορ κρίνεται δίκαιο καθώς η ακριτική ομάδα ήταν πολύ καλά οργανωμένη και παίζοντας έξυπνα έφτασε στη νίκη...

Θυμίζουμε ότι την Τετάρτη στις 11:30 θα πραγματοποιηθεί το αναβληθέν παιχνίδι του ΠΑΟΚ με τη Δράμα στο ίδιο γήπεδο.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:

Ταχματζίδης, Καραμπάς, Δουρμούσης (55' Δημητριάδης), Κοτέντζης, Βασαΐτης (65' Τσελεπίδης), Καρατζάογλου, Στεφανίδης (55' Τζεβελέκης), Σαββίδης Κυρ., Πόζογλου (70' Σαββίδης Γ.), Παπαδόπουλος και Κουλούρης

............................................................................................

Θυμηθείτε την εξέλιξη του παιχνιδιού....

Υπάρχουν περισσότεροι από 100 θεατές στην αναμέτρηση...

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

12ο λεπτό: Δυνατό παιχνίδι στα πρώτα λεπτά, με την μπάλα πάνω κάτω, δε θα είναι εύκολος αντίπαλος η ακριτική ομάδα η οποία θυμίζουμε ότι φέτος έχει κάνει κάποια εξαιρετικά παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

23ο λεπτό: Κίτρινη κάρτα ο Στεφανίδης

32o λεπτό: Κίτρινη στον Βασαΐτη

35ο λεπτό: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Παπαδόπουλο, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε κακή συνεννόηση των αμυντικών της Ξάνθης όμως το πλασέ του πέρασε άουτ

45o λεπτό: 0-1 για την Ξάνθη μετά καλό συνδυασμό των φιλοξενούμενων

Τέλος ημιχρόνου

Ξεκίνησε η επανάληψη, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

50ό λεπτό: Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ με τον Πόζογλου

51ο λεπτό: Η Ξάνθη κτυπά στην αντεπίθεση και κάνει τιο 0-2...

55ο λεπτό: Τζεβελέκης και Δημητριάδης στη θέση των Στεφανίδη και Δουρμούση

65ο λεπτό: Τσελεπίδης στη θέση του Βασαΐτη

70ό λεπτό: Σαββίδης Γ., στη θέση του Πόζογλου

72ο λεπτό: Δοκάρι για τους φιλοξενούμενους...

74ο λεπτό: Κίτρινη κάρτα ο  Κοτέντζης

78ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ για τον ΠΑΟΚ με τον Κυριάκο Σαββίδη που μειώνει σε 1-2 και ξαναβάζει τον Δικέφαλο στο παιχνίδι

90ό λεπτό: Χ"αναγνώστου στη θέση του Κοτέντζη, 4 τα λεπτά των καθυστερήσεων