Νίκη με 4-1 για την Κ17

Η Κ17 του "Δικεφάλου" στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του 4ου γύρου, νίκησε με 4-1 την αντίστοιχη του Παναιτωλικού στις εγκαταστάσεις του Λώλα στη Σουρωτή και παρέμεινε στην κορυφή του πρωταθλήματος .

Ο ΠΑΟΚ χωρίς να παίξει σπουδαίο ποδόσφαιρο, ήταν πολύ αποτελεσματικός και έχοντας σκόρερς τους Παπαδόπουλο (31' και 47'), Κουλούρη 41' και Αποστολίδη στο 91' έφτασε στη νίκη, που τον διατήρησε στην κορυφή του πρωταθλήματος. Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο στο πρώτο 45λεπτο με τον ΠΑΟΚ να είναι αυτός όμως που δημιούργησε φάσεις για γκολ. Χαρακτηριστικό του πρώτου ημιχρόνου, οι δυνατές προσωπικές μονομαχίες των παικτών, ιδιαίτερα στο χώρο της μεσαίας γραμμής.

Στην επανάληψη και μετά τη μείωση του σκορ σε 3-1, οι Αγρινιώτες πίεσαν για ένα δεύτερο γκολ, όμως και πάλι ο Δικέφαλος ήταν αυτός που σκόραρε με τον Αποστολίδη στις καθυστερήσεις, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Κ17.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Ταχματζίδης, Καραμπάς, Βασαΐτης, Τσελεπίδης, Κοτέντζης, Τουμανίδης, Τζεβελέκης (75' Στεφανίδης), Πόζογλου (54' Αποστολίδης), Παπαδόπουλος Δ (84' Παπαδόπουλος Γ.), Κουλούρης (61' Καρατζάογλου), Ανδριόπουλος.

.........................................................................

Θυμηθείτε την εξέλιξη του παιχνιδιού

Το παιχνίδι ξεκίνησε με μικρή καθυστέρηση

3ο λεπτό: Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, γλιτώνει το 0-1 ο Ταχματχζίδης αποκρούοντας με υπερένταση

14ο λεπτό: Παιχνίδι κέντρου μέχρι στιγμής, με δυνατές μονομαχίες

17ο λεπτό: Κίτρινη ο Παπαδόπουλος, σταμάτησε την μπάλα με το χέρι

30ό λεπτό: Χωρίς κάποια φάση που αξίζει αναφορά, μέχρι στιγμής η αναμέτρηση

31ο λεπτό: Ο ΠΑΟΚ ανοίγει το σκορ με τον Παπαδόπουλο, με σουτ μέσα από την περιοχή

41ο λεπτό: Ο Δικέφαλος διπλασιάζει τα τέρματά του με τον Κουλούρη, που δέχτηκε κάθετη πάσα και με κοντινό σουτ έκανε το 2-0

Ημίχρονο στη Σουρωτή, με την ομάδα μας να είναι στο 2-0 και να έχει βάλει τις βάσεις για μια ακόμα νίκη

Ξεκίνησε η επανάληψη, με τον Παναιτωλικό στη σέντρα

Χωρίς αλλαγή ο ΠΑΟΚ, συνεχίζουν οι 11 που ξεκίνησαν το ματς

47ο λεπτό: 3-0 για τον ΠΑΟΚ και πάλι με τον Παπαδόπουλο που εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο τη λάθος εκτίμηση της φάσης από τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων

54ο λεπτό: Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Αποστολίδης στη θέση του Πόζογλου

61ο λεπτό: Καρατζάογλου στη θέση του Κουλούρη

66ο λεπτό: Μειώνει σε 1-3 ο Παναιτωλικός

75ο λεπτό: Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Στεφανίδη στη θέση του Τζεβελέκη

77ο λεπτό: Αποβάλλεται ο βοηθός προπονητή της ομάδας του Αγρινίου, για τις συνεχείς διαμαρτυρίες του

84ο λεπτό: Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Παπαδόπουλο Δ,. να βγαίνει και τον Παπαδόπουλο Γ. να μπαίνει στο ματς

Μετά το γκολ που πέτυχαν οι φιλοξενούμενοι, έχουν ανεβάσει την απόδοσή τους και πιέζουν για να πετύχουν ένα ακόμα, χωρίς όμως να έχουν κάνει καθαρή ευκαιρία

87ο λεπτό: Κίτρινη κάρτα ο Τσελεπίδης

90ό λεπτό: Δουρμούσης στη θέση του Τουμανίδη

91ο λεπτό: Τέταρτο γκολ για τον ΠΑΟΚ με τον Αποστολίδη να χρίζεται σκόρερ, μετά από λάθος βολέ του τερματοτοφύλακα του Παναιτωλικού