Τρίμπαλο και μόνος πρώτος (Κ19)

Για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος των ομάδων Κ19 της Super League, o ΠΑΟΚ κέρδισε στο προπονητικό κέντρο της Νέας Μεσημβρίας, την ΑΕΚ με 3-1...

Ένα τέταρτο ήταν αρκετό για να ξεδιπλώσει την ποιότητά της η Κ19 . Ο ΠΑΟΚ είναι πια στους 45 βαθμούς και την προσεχή Παρασκευή αγωνίζεται στα Γιάννενα.

Η ομάδα των Μαλεζά και Χατζηαθανασίου μπορεί να μην βρήκε τους διαδρόμους που ήθελε στο πρώτο 45λεπτο, απέναντι σ' έναν σφιχτό και δυναμικό αντίπαλο, μα μπήκε με περίσσεια ορμή στην επανάληψη, παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο και πετυχαίνοντας τρία υπέροχα γκολ.Στο 55′ ο Τζίμας πέρασε τους πάντες από αριστερά και πάσαρε στον Αδάμ που με κοντινή κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Στο 61′ με υπέροχη ατομική ενέργεια κι εξίσου υπέροχο τελείωμα στην απέναντι γωνία ο Σμυρλής έκανε δύο τα τέρματα για τον Δικέφαλο. Η ΑΕΚ μείωσε στο 62′, ωστόσο και πάλι ο Σμυρλής, από την ασίστ του Αδάμ στο 66′, διαμόρφωσε το τελικό 3-1.Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Αγγελίδης, Γεωργιάδης, Δεληγιάννης, Ζίλο, Σινανάι, Σνάουτσνερ, Σμυρλής, Τσίκος (69′ Γκούμας), Τζίμας (85′ Χατσίδης), Καλόγηρος, Αδάμ (75′ Αθανασίου).

Δείτε τις εικόνες ΕΔΩ.

......................................

92ο λεπτό: Ο Γκούμας εκτέλεσε φάουλ με κομπίνα, το σουτ όμως που επιχειρήθηκε από τον Γεωργιάδη πέρασε άουτ

4 λεπτά οι καθυστερήσεις

85ο λεπτό: Χατσίδης στη θέση του Τζίμα

80ό λεπτό: Κίτρινη και σε παίκτη της ΑΕΚ για μαρκάρισμα (κράτημα) στον Τζίμα

77ο λεπτό: Κίτρινη στον Αγγελίδη για ... καθυστέρηση!

76ο λεπτό: Αθανασίου στη θέση του Αδάμ

74ο λεπτό: Κίτρινη σε παίκτη της ΑΕΚ αλλά και στον Ζίλο για κοκορομαχία

72ο λεπτό: Γκούμας στη θέση του Τσίκου

71ο λεπτό: Αντεπίθεση του ΠΑΟΚ και μεγάλη ευκαιρία με τον Σμυρλή! Πάνω κάτω η μπάλα!

70ό λεπτό: Μεγάλη επέμβαση του Αγγελίδη με την μπάλα να κατευθύνεται στο "Γ" της εστίας μας

68ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 3-1 ο ΠΑΟΚ και πάλι με τον Σμυρλή! Προηγήθηκε συνδυασμός Τζίμα, Αδάμ και πάσα στον σκόρερ

64ο λεπτό: Αμυντικός της ΑΕΚ με τάκλιν πάνω στη γραμμή απεσόβησε το 3-1 σε προσπάθεια του Τζίμα

63ο λεπτό: Μειώνει η ΑΕΚ σε 2-1 στην κόντρα με τον Κοντορούχα

61ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 2-0 ο Σμυρλής με απίθανο σουτ εκτός περιοχής!

55ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Αδάμ με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Τζίμα! Δευτερόλεπτα νωρίτερα οι φιλοξενούμενοι εκτέλεσαν κόρνερ, αλλά κλέψαμε την μπάλα και βγήκαμε στην κόντρα, σε μια αντεπίθεση που έφερε το 1-0 ...

50ό λεπτό: Μεγάλη χαμένη ευικαρία με τον Σμυρλή! Μπήκε καλά ο ΠΑΟΚ στην επανάληψη

49ο λεπτό: Ανάποδο ψαλίδι του Γεωργιάδη, άουτ η μπάλα

48ο λεπτό: Η μπάλα βρήκε καθαρά σε χέρι παίτη της ΑΕΚ, δεν έδωσε κάτι ο ρέρερι

47ο λεπτό: Μακρινό σουτ παίκτη της ΑΕΚ σταμάτησε στο δοκάρι μας

45'+1': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σέντρα ο Καλόγηρος, κοντινό σουτ του Τσίκου, απέκρουσε ο Αγγελόπουλος

1 λεπτό οι καθυστερήσεις

44ο λεπτό: Η ΑΕΚ απείλησε όταν μετά από κόρνερ, η κεφαλιά πέρασε άουτ, δίπλα από το δοκάρι μας

42ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Αδάμ να αστοχεί από κοντά μετά από σέντρα του Σμυρλή!

35ο λεπτό: Δεν απειλεί ο ΠΑΟΚ μετά το 20', σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι. Έχουμε την κατοχή (60%-40%), αλλά δεν πατάμε περιοχή

25ο λεπτό: Κίτρινη σε παίκτη της ΑΕΚ για φάουλ στον Τζίμα

23ο λεπτό: Ο Αγγελίδης απέκρουσε δύσκολα και εντυπωσιακά το φάουλ που εκτέλεσαν οι φιλοξενούμενοι!

20ό λεπτό: Αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, αλλά κακή επιλογή του Σμυρλή

18ο λεπτό: Ο Αγγελόπουλος απέκρουσε με τα χέρια, ευρισκόμενος εκτός μεγάλης περιοχής, δόθηκε το φάουλ αλλά όχι η κάρτα! Το φάουλ εκτελέστηκε, η μπάλα βρήκε στο τείχος και πέρασε κόρνερ. Στη συνέχεια της φάσης, κεφαλιά του Γεωργιάδη, άουτ

17ο λεπτό: Στην κόντρα η ΑΕΚ, άουτ το σουτ που επιχειρήθηκε

16ο λεπτό: Κίτρινη κάρτα στον Σινανάι

15ο λεπτό: Ο Τζίμας κέρδισε φάουλ, το εκτέλεσε ο Σμυρλής, άουτ η μπάλα

11ο λεπτό: Σέντρα ο Σμυρλής, κεφαλιά ο Σνάουτσνερ, απέκρουσε ο Αγγελόπουλος. Πρώτη φάση για το ΠΑΟΚ στο ματς