Μόνος πρώτος αλλά με βαθμολογική απώλεια!

Για την 20ή αγωνιστική του πρωταθλήματος των ομάδων Κ19 της Super League, o ΠΑΟΚ αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1  στη Σουρωτή με τον Λεβαδειακό ...

Δύο βαθμούς "πέταξε" η Κ19, η οποία παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στον Λεβαδειακό στο ματς που έγινε το μεσημέρι της Τετάρτης στην Σουρωτή.

Η ομάδα των Μαλεζά και Χατζηαθανασίου παραμένει στην κορυφή μεν, με το ισχνό προβάδισμα δε του ενός βαθμού από τον Ολυμπιακό, τον οποίο υποδέχεται την Κυριακή.

Πιο κινητικός ήταν ο ΠΑΟΚ φυσικά, ωστόσο αναποτελεσματικός. Προηγήθηκε στο 38′ με ωραίο πλασέ του Γκούμα, έπειτα από την ασίστ του Γκιτέρσου, μα ισοφαρίστηκε στην εκπνοή του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ήταν μεν κυρίαρχος, είχε και τις φάσεις για να πάρει κεφάλι στο σκορ, αλλά δεν τα κατάφερε με αποτέλεσμα να αρκεστεί τελικά στην ισοπαλία.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:

Αγγελίδης, Γεωργιάδης (46′ Αθανασίου), Δεληγιάννης, Ζίλο (46′ Πασαχίδης), Φίλων, Σνάουτσνερ, Γκούμας (65′ Ρούμιαντσεβ), Καλόγηρος (86′ Χατσίδης), Σμυρλής, Αδάμ, Γκιτέρσος

......................................

94ο λεπτό: Κίτρινη και στον Σνάουτσνερ

91ο λεπτό: Κίτρινη σε παίκτη των φιλοξενούμενων

88ο λεπτό: Κεφαλιά του Φίλων εκατοστά άουτ!

86ο λεπτό: Χατσίδης στη θέση του Καλόγηρου

84ο λεπτό: Κίτρινη σε παίκτη του Λεβαδειακού, η πρώτη στο ματς

67ο λεπτό: Ανεκμετάλλευτο και το 11ο κόρνερ του ΠΑΟΚ, που πιέζει, αλλά χωρίς αποτέλεσμα

66ο λεπτό: Ρούμιαντσεβ στη θέση του Γκούμα

65ο λεπτό: Ο Γκούμας έβγαλε την κάθετη στον Σμυρλή, το σουτ του τελευταίου εκατοστά άουτ!

64ο λεπτό: Στο 73%-27% η κατοχή ως τώρα στο ματς και 10-1 τα κόρνερ! Παραμένει όμως το 0-0

54ο λεπτό: Καλό σουτ του Καλόγηρου, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ, το 8ο του ΠΑΟΚ στο ματς ως τώρα!

53ο λεπτό: Πιέζει ο ΠΑΟΚ, αλλά οι 2-3 τελικές που βγήκαν στην επανάληψη κατέληξαν άουτ!

46ο λεπτό: Βγήκαν οι Γεωργιάδης, Ζίλο και μπήκαν οι Πασαχίδης, Αθανασίου

16:32 Ξεκίνησε η επανάληψη

40ό λεπτό: 1-1 ο Λεβαδειακός στην κόντρα και πάλι! Δευτερόλεπτα νωρίτερα ο ΠΑΟΚ εκτέλεσε φάουλ με τον Σμυρλή (άουτ η μπάλα), οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στην επίθεση και αφού έπαιξαν το 1-2 στην περιοχή μας σκόραραν με τον Βαγιονά!

34ο λεπτό: Και πάλι πολύ επικίνδυνη στην κόντρα η ομάδα της Λεβαδειάς, χάνει ευκαιρία για να ισοφαρίσει!

32ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Γκιτέρσο να πασάρει στον Σμυρλή, αυτός σούταρε από το σημείο του πέναλτι, αλλά ο τερματοφύλακας απέκρουσε με την μπάλα να βρίσκει και στο δοκάρι!

28ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο ΠΑΟΚ με τον Γκούμα μετά από ασίστ του Γκιτέρσου

25o λεπτό: Τετ α τετ ο Γκούμας, με τον τερματοφύλακα του Λεβαδειακού να αποκρούει ενστικτωδώς

Φτάσαμε στα μισά του ημιχρόνου με το σκορ να παραμένει στο 0-0

21ο λεπτό: Στην κόντρα οι φιλοξενούμενοι βγήκαν τετ α τετ, το πλασέ το μπλόκαρε ο Αγγελίδης!

20ό λεπτό: Ταμπούρι ο Λεβαδειακός από το 1ο λεπτό!

11ο λεπτό: Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Οι ίδιοι πρωταγωνιστές με αντίστροφους ρόλους, με την μπάλα να περνάει άουτ και πάλι, αυτή τη φορά από σουτ του Γκούμα!

3ο λεπτό: Πρώτη καλή φάση για τον ΠΑΟΚ στο ματς. Ο Γκούμας βρήκε τον Καλόγηρο μέσα στην εριοχή, αλλά το σουτ του τελευταίου έφυγε ψηλά άουτ

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Αγγελίδης, Γεωργιάδης (46′ Αθανασίου), Δεληγιάννης, Ζίλο (46′ Πασαχίδης), Φίλων, Σνάουτσνερ, Γκούμας (65′ Ρούμιαντσεβ), Καλόγηρος (86′ Χατσίδης), Σμυρλής, Αδάμ, Γκιτέρσος. Αναπληρωματικοί: Πασχαλίδης, Σινανάι, Τσίκος, Δελιόπουλος, Ρούμιαντσεβ, Πολιτάκης, Νικολακούλης, Χατσίδης, Αθανασίου.