Αγχωτικό τρίποντο για την Κ19

Σε εξ αναβολής παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος των ομάδων Κ19, ο ΠΑΟΚ κέρδισε τον Ατρόμητο με 1-0 ...

Δεν το συνηθίζουμε, αλλά θα υποκύψουμε στο ... ατόπημα. "Τρένο" η Κ19, λοιπόν, έφτασε σε μια ακόμα νίκη, αυτή τη φορά με 1-0 επί του Ατρόμητου, παραμένοντας μόνη πρώτη στην κορυφή του πρωταθλήματος της Super League με 33 βαθμούς. Ο ΠΑΟΚ μέτρα 11 νίκες και μία ήττα σε 12 παιχνίδια.

Η ομάδα των Μαλεζά και Χατζηαθανασίου χρειάστηκε ένα μόνο γκολ για το τρίποντο, είχε και κάποιες καλές ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ, αλλά στην ουσία ούτε απειλήθηκε, ούτε κινδύνευσε παρότι ο σκόρερ Φίλων, αποβλήθηκε στο 90′.

Το γκολ της νίκης πέτυχε ο διεθνής αμυντικός Ταξιάρχης Φίλων στο 36′ με ωραία κεφαλιά, εκμεταλλευόμενος την ασίστ του Δελληγιάννης.

Επόμενο παιχνίδι για την Κ19, είναι αυτό στην Αθήνα με τον Ιωνικό.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:

Νικολακούλης, Δεληγιάννης, Πασαχίδης, Φίλων, Γεωργιάδης, Σνάουτσνερ, Γκούμας (79′ Αθανασίου), Τσίκος (90′ Ζίλο), Μάρτος (79′ Καλόγηρος), Γκιτέρσος, Αδάμ (65′ Ρούμιαντσεβ).

.....................................

Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης...

96' φτάσαμε ...

94ο λεπτό: Βγήκε ο Τσίκος, μπήκε ο Ζίλο

92ο λεπτό: Κόκκινη στον Φίλων, συνεχίζει με 10 ο ΠΑΟΚ! Φάουλ για τον Ατρόμητο σε καλή θέση, πέρασε η φάση

4 λεπττά οι καθυστερήσεις

90ό λεπτό: Και πάλι επικίνδυνος ο Ατρόμητος, μετά από λάθος των παικτών μας!

84ο λεπτό: Εξαιρετικός συνδυασμός Καλόγηρου - Αθανασίου, ο τελευταίος "έσκαψε" την μπάλα που περασε κόρνερ!

80ό λεπτό: Βγήκαν Γκούμας και Μάρτος, μπήκαν Αθανασίου και Καλόγηρος

77ο λεπτό: Σουτ του Γκούμα, άουτ

75ο λεπτό: Λάθος του ΠΑΟΚ, στην κόντρα ο Ατρόμητος και πάλι αποσοβεί τον κίνδυνο ο Νικολακούδης

57-43 η κατοχή της μπάλας ως τώρα, 11-1 οι τελικές!

73ο λεπτό: Ο Νικολακούδης σταμάτησε την επικίνδυνη αντεπίθεση του Ατρομήτου!

72ο λεπτό: Ωραία ενέργεια ο Γκούμας, άδειασε τον αμυντικό, αλλά το σουτ κατέληξε άουτ

71ο λεπτό: Σουτ του Ρούμιαντσεβ, μπλόκαρε ο Δήμος

63ο λεπτό: Ρούμιαντσεβ στη θέση του Αδάμ

62ο λεπτό: Φάουλ για τον Ατρόμητο και κίτρινη κάρτα στον Μαλεζά για διαμαρτυρία. Πέρασε η φάση

60ό λεπτό: Νέα τελική για τον ΠΑΟΚ, με τον Γκούμα και πάλι, σε κορνερ ο τερματοφύλακας

59ο λεπτό: Καλή προσπάθεια του Γκούμα, άουτ το σουτ που επιχείρησε

54ο λεπτό: Φάουλ για τον Ατρόμητο σε καλή θέση, μπλόκαρε ο Νικολακούδης.

50ό λεπτό: Με υπομονή στο παιχνίδι του ο ΠΑΟΚ ψάχνει το 2ο γκολ.

47o λεπτό: Πιέζουν οι φιλοξενούμενοι στο ξεκίνημα της επανάληψης.

Ξεκίνησε η επανάήψη

36ο λεπτό: ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ! Ο Φίλων με προβολή ανοίγει το σκορ για τον ΠΑΟΚ, μετά από φάουλ που εκτέλεσε ο Δελληγιάννης.

24ο λεπτό: Πολύ καλή πρώτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Τσίκου καταλήγει άουτ.

10ο λεπτό: Ισορροπημένο το παιχνίδι ως τώρα με μια καλή φάση για τον Ατρόμητο.

1ο λεπτό: Ξεκίνησε το παιχνίδι στη Σουρωτή.

ΠΑΟΚ: Νικολακούδης, Γεωργιάδης, Δεληγιάννης, Φίλων, Πασαχίδης, Σνάουτσνερ, Αδάμ (63' Ρούμιαντσεβ), Τσίκος (94' Ζίλο), Γκιτέρσος, Γκούμας (80' Καλόγηρος), Μάρτος (80' Αθανασίου). Αναπληρωματικοί: Αγγελίδης, Σινανάι, Ζίλο, Αθανασίου, Ρούμιαντσεβ, Δελιόπουλος, Ιμπραχήμ, Χατσίδης, Καλόγηρος.

Ατρόμητος: Δήμος, Σκλάβος, Κούτρας, Γκίνι, Σταματούλας, Μουντές, Βαμβακούσης, Μπέκος, Πιζανίας, Αμπαρτζίδης, Τσαντίλας. Αναπληρωματικοί: Παγώνης, Δέδε, Κορομηλάς, Σαρακινλής, Λίλιος, Κουμπάρος, Μπουρνέλης, Τσαγγάρης, Κυριφίδης.