Επιστροφή στην κορυφή για την Κ19

Για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος των ομάδων Κ19, ο ΠΑΟΚ κέρδισε 2-0 τον Αστέρα Τρίπολης...

Δύο γκολ, συν τρεις βαθμοί και παραμονή στην κορυφή για την Κ19, η οποία επικράτησε 2-0 του Αστέρα Τρίπολης στο ματς που έγινε το πρωί της Κυριακής στη Σουρωτή για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Δεν ήταν εύκολο το έργο του ΠΑΟΚ και η αλήθεια είναι πως παρότι ήταν πιο δραστήριος δυσκολεύτηκε να βρει τις λύσεις. Την ώθηση έδωσε το πρώτο γκολ, φυσικά, που πέτυχε με ωραία ατομική προσπάθεια ο Γκιτέρσος στο 45′, κάτι που άλλαξε την συνολική εικόνα στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Δικέφαλος έγινε πιο απειλητικός, απασχόλησε την αντίπαλη περιοχή και στο 57′ βρήκε τον δρόμο και για το δεύτερο γκολ με την ασίστ του Αδάμ στον Γκούμα, ο οποίος πλάσαρε για το τελικό 2-0.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα των Μαλεζά και Χατζηαθανασίου ταξιδεύει στην Αθήνα για να αντιμετωπίσει την ΑΕΚ.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:

Αγγελίδης, Γεωργιάδης (89′ Καστίδης), Δεληγιάννης (72 Πασαχίδης), Σινανάι, Φίλων, Τσίκος, Αδάμ (87′ Μάρτος), Καλόγηρος, Γκιτέρσος, Γκούμας (89′ Δελιόπουλος), Αθανασίου (89′ Πολιτάκης).

....................................

92ο λεπτό: Βγήκαν οι Γεωργιάδης, Γκούμας, Αθανασίου και μπήκαν οι Δελιόπουλος, Πολιτάκης, Κατσίδης

Μπήκαμε στο τρίλεπτο των καθυστερήσεων

76ο λεπτό: Γκούμας - Αθανασίου συνδυάστηκαν, η μπάλα έφτασε στο Καλόγηρο που από το πέναλτι σούταρε για να σταματήσει η μπάλα σε αντίπαλο

72ο λεπτό: Πασαχίδης στη θέση του Δεληγιάννη

58ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Γκούμας μετά από ασίστ του Αδάμ

48ο λεπτό: Ο Γκούμας πλάσαρε αλλά ο τερματοφύλακας του Αστέρα απέκρουσε

Ξεκίνησε η επανάληψη...

Ημίχρονο...

45+1′ ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ! Ο ΠΑΟΚ ανοίγει το σκορ με τον Γκιτέρσο

44ο λεπτό: Εξαιρετική μπαλιά του Γκούμα στον Γκιτέρσο, το σουτ όμως πέρασε αουτ

42ο λεπτό:  Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Τελευταία καταγεγραμμένη τελική, αυτή του Αστέρα Τρίπολης στο 20′.

38′ Μετά από μια 5λεπτη διακοπή το παιχνίδι έχασε τον ρυθμό του και παίζεται κυρίως στο κέντρο.

35ο λεπτό: Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα, τραυματίστηκε ο τερμστοφυλακας του σε σύγκρουση με τον Γκιτέρσο

30ό λεπτό: Έχει ανοίξει το παιχνίδι, πάνω κάτω η μπάλα

11ο λεπτό: Νέα ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με τον Αγγελίδη να νικάει τον αντίπλο στο τετ  α τετ!

7ο λεπτό: Λάθος του Αγγελίδη και μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα που πιέζει στο ξεκίνημα του παιχνιδιού, δείχνοντας ότι δε θα είναι εύκολος αντίπαλος!

11:33 Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Αγγελίδης, Γεωργιάδης, Δεληγιάννης (72' Πασαχίδης), Φίλων, Σινανάι, Τσίκος, Αδάμ, Καλογήρος, Γκιτέρσος, Γκούμας, Αθανασίου. Αναπληρωματικοί: Νικολακούδης, Κουπένος, Καστίδης, Πασαχίδης, Παπαγεωργίου, Δελιόπουλος, Μάρτος, Ιμπραήμ, Πολιτάκης