Με "λυτρωτή" στον Τζίμα στις καθυστερήσεις!

Για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος των ομάδων Κ19 της Super League, ο ΠΑΟΚ κέρδισε στη Σουρωτή τον Παναθηναϊκό με 2-1...

Με γκολ στις καθυστερήσεις έπιασε κορυφή, κάνοντας το τέσσερα στα τέσσερα η Κ19, καθώς επικράτησε 2-1 του Παναθηναϊκού για την 6η αγωνιστική της Super League.

Ωραίο το παιχνίδι στη Σουρωτή, με δυναμισμό, πάθος, συνδυαστικό ποδόσφαιρο και αγωνία μέχρι το τέλος.

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε στο 18′ με γκολ του Γκούμα, συνέχισε να κυριαρχεί και είχε τις φάσεις για να φύγει και με δεύτερο γκολ στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ισορρόπησε και καθότι ο Δικέφαλος δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που του δόθηκαν, υπέπεσε σε πέναλτι σε αντεπίθεση των φιλοξενούμενων.

Εύστοχη η εκτέλεση στο 65′ για το 1-1 και το παιχνίδι πήρε ακόμα πιο ωραίο ρυθμό στη συνέχεια. Ο ΠΑΟΚ πίεσε μέχρι το τέλος και δικαιώθηκε στο 91′ με την ασίστ του Τσίκου και το γκολ του Τζίμα.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:

Μοναστηρλής, Τασιούρας, Φίλων, Ζίλο, Σινανάι (80′ Σελιμάι), Τσίκος, Αδάμ (70′ Γκιτέρσος), Καλόγηρος (70′ Αθανασίου), Μπάμπουρας (46′ Γεωργιάδης), Γκούμας (60′ Σνάουτσνερ), Τζίμας.

....................................

95ο λεπτό: Κόκκινη στον Τσίκο! Με 10 πλέον ο ΠΑΟΚ

91ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ με τον Τζίμα. Προηγήθηκε σουτ του Τασιούρα και απόκρουση του Παναγάκου, για να πάρει το ριμπάουντ ο σκόρερ και να δώσει το προβάδισμα στον Δικέφαλο

86ο λεπτό: Ο Παναγάκος σταμάτησε το δυνατό, μακρινό σουτ του Τζίμα

82ο λεπτό: Στη θέση του Σινανάι, μπήκε ο Σελιμάι

74ο λεπτό: Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Τζίμα, που μετά την ισοφάριση ανέβηκε μέτρα στο γήπεδο

71ο λεπτό: Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μπήκαν Γκιτέρσος και Αθανασίου στις θέσεις των Αδάμ και Καλόγηρου.

67ο λεπτό: 1-1 από την άσπρη βούλα για τον Παναθηναϊκό ο Φρόκου

64ο λεπτό: Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό και κίτρινη στιν Τασιούρα!

45ο λεπτό: Κίτρινη κάρτα στον Τσίκο

42ο λεπτό: Και πάλι απείλησαν οι φιλοξενούμενοι που πιέζου για την ισοφάριση.

38-62 η κατοχή ως τώρα στο ματς!

40ο λεπτό: Ο δυνατός αέρας εμποδίζει τις κινήσεις των παικτών, με τους παίκτες της αθηναϊκής ομάδας να τον έχουν σύμμαχό τους ...

39ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, απάντησε άμεσα ο ΠΑΟΚ με ευκαιρία του Αδάμ στην κόντρα

30ό λεπτό: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Αδάμ, νωρίτερα είχε καλή στιγμή και ο Παναθηναϊκός

25ο λεπτό: Έχουν την κατοχή της μπάλας οι φιλοξενούμενοι ως τώρα στο ματς

18ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο ΠΑΟΚ, με τον Κωνσταντίνο Γκούμα με ωραίο πλασέ

15ο λεπτό: Δεν είναι καλή η εικόνα του ΠΑΟΚ στο ξεκίνημα του παιχνιδιού

8ο λεπτό: Άουτ το πλασέ που επιχείρησαν οι φιλοξενούμενοι, σε τετ α τετ με τον Μοναστηρλή

6ο λεπτό: Μεγάλη χαμένη ευκαιρία με τον Τζίμα