1-0 στην πρεμιέρα η Κ15 [εικόνες]

Πρώτο τεστ επιτυχές για τους αγχωμένους “μικρούς” της Κ15, που κέρδισαν τον Ατρόμητο 1-0 στη Σουρωτή κι ετοιμάζονται πλέον για το ταξίδι τους στην Κρήτη, όπου θ’ αντιμετωπίσουν τον ΟΦΗ το Σάββατο 9 Οκτωβρίου.

Η ομάδα των Ορφανού και Μπίκα είχε ένα καλό α’ ημίχρονο με εμφανή υπεροχή και κατοχή της μπάλας, όπως και δημιουργία αρκετών φάσεων. Σε μια από αυτές, στο 32′, έφτασε στο γκολ με τον Τσίτσιλα να πλασάρει από κοντά τον αντίπαλο τερματοφύλακα, έπειτα από την κάθετη πάσα του Τσιφούτη.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πιο ισορροπημένο με τον Ατρόμητο να πιέζει για την ισοφάριση, ωστόσο ο ΠΑΟΚ αντεπεξήλθε και μάλιστα έφτασε κοντά και σε δεύτερο γκολ.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μπελερής, Κοσίδης, Βυρσοκινός, Σελλάς (57′ Μπάγιος), Ντούνγκα, Ελευθεριάδης (57′ Μύθου), Παπανικόπουλος, Τσιφούτης (70′ Ταχμετζίδης), Καρακώστας (40′ Πάνος), Τσίτσιλας, Ρωμανίδης (65′ Καραγκιόζης).