Διπλό ΚΑΙ στο Αλκαζάρ η Κ19!

Για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών των ομάδων Κ19 της Super League, o ΠΑΟΚ κέρδισε εκτός έδρας (στο Αλκαζάρ) την ΑΕΛ  με 0-2...

Οι παίκτες του Πάμπλο Γκαρσία και του Μίροσλαβ Σνάουτσνερ κυριάρχησαν σε ολόκληρο το 90λεπτο και με ένα γκολ στο φινάλε του πρώτου μέρους και ένα στο ξεκίνημα του δευτέρου έφτασαν σε μία ακόμα νίκη.

Ο Τζόλης στο 42′ εκτέλεσε κόρνερ και με κεφαλιά ο Γκορτετζιάνι άνοιξε το σκορ, ενώ στο 48′ οι ρόλοι αντιστράφηκαν. Ο Γκορτετζιάνι έδωσε την ασίστ, ο Τζόλης εκτέλεσε και το παιχνίδι μετατράπηκε σε τυπική διαδικασία.

Ο ΠΑΟΚ εκμεταλλεύτηκε την εντός έδρας ισοπαλία του Παναθηναϊκού με τον Παναιτωλικό και αύξησε την διαφορά του από τους δεύτερους Πράσινους στους τέσσερις βαθμούς.

H σύνθεση του Δικεφάλου:Ταλιχμανίδης, Καλουτσικίδης, Παναγιώτου, Γιαξής, Αβεντισιάν, Τσιγγάρας , Σαλαμούρας, Δούμτσης (61′ Γροσδης), Τζόλης (72′ Πουρναράς), Γκορτετζιάνι (61′ Πανίδης), Κούτσιας (72′ Πιπιλιάρης)

....................................

47ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 0-2 ο Τζόλης μετά από μπαλιά του Γκορτεζιάνι

41ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 0-1 η Κ19. Μετά από κόρνερ του Τζόλη ο Γκορτεζιάνι με κεφαλιά ανοίγει το σκορ

15ο λεπτό: Χωρίς γκολ το πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης

15:00 Το παιχνίδι ξεκίνησε ...

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Ταλιχμανίδης, Καλουτσικίδης, Γιαξής, Παναγιώτου, Αβεντισιάν, Τσιγγάρας, Σαλαμούρας, Δούμτσης, Τζόλης, Κούτσιας, Γκορτεζιάνι

Ο Δικέφαλος με 52 βαθμούς σε 20 ματς προηγείται στη βαθμολογία, ενώ η ΑΕΛ με μόλις 17 βρίσκεται στην 12η, πάνω από Παναιτωλικό και Λαμία...

Νωρίτερα η Κ19 του βάζελου έμεινε στο 0-0 με την αντίστοιχη του Παναιτωλικού και ο ΠΑΟΚ έχει μεγάλη ευκαιρία να κάνει άλμα τίτλου από σήμερα