Καταιγιστική η Κ15 στην επανάληψη!

Για την 15η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου, του πρωταθλήματος υποδομών της Super League, o πρωτοπόρος και αήττητος ΠΑΟΚ διέλυσε στην Τριανδρία τον Άρη με 0-5...

Ένα εικοσάλεπτο ήταν αρκετό για την Κ15. Καταιγιστική στο β' ημίχρονο, η ομάδα των Αλεξιάδη και Χάγκαν κέρδισε 5-0 τον Άρη στην Τριανδρία κι έκανε με άνεση το 12 στα 12 στο πρωτάθλημα της Super League.

Στο 50′ ο Γανόπουλος άνοιξε το σκορ από την επαναφορά της μπάλας σε προσπάθεια του Bαρέλα. Στο 52′ ο Αδάμ πάσαρε στον Γκούμα για το 0-2, στο 57′ ήταν η σειρά του Αδάμ να σκοράρει από την ασίστ του Γανόπουλου και τρία λεπτά μετά ο Γανόπουλος με ατομική ενέργεια έκανε το 0-4. Το πέμπτο γκολ για τον ΠΑΟΚ πέτυχε ο Κουτσιούδης στο 74′ με κεφαλιά.

H σύνθεση του ΠΑΟΚ: Αγγελίδης, Γεωργιάδης (70' Παναγιωτίδης), Φίλων, Πασαχίδης, Δεληγιάννης, Καστίδης, Κωττάς (70' Αλειφερόπουλος), Γκούμας (81' Λέκα), Αδάμ (81' Γιαγτζίδης), Βαρέλα (70' Κουτσιούδης), Γανόπουλος

..................................

81ο λεπτό: Βγήκαν Γκούμας - Αδάμ και μπήκαν Λέκα - Γιαγτζίδης

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις

74ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Κουτσιούδης με κεφαλιά μετά από φάουλ που εκτέλεσε με κομπίνα ο Γκούμας

70ό λεπτό: Τριπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Βγήκαν οι Κωττάς, Βαρέλα, Γεωργιάδης και μπήκαν οι Αλειφερόπουλος, Κουτσιούδης, Παναγιωτίδης

63ο λεπτό: Άλλες δύο αλλαγές ο Άρης μπας και συμμαζέψει τα ασυμμάζευτα!

Καταιγίδα ο ΠΑΟΚ στην επανάληψη, φοβερή μπάλα από τους πιτσιρικάδες!

60ό λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Γανόπουλος με ατομική προσπάθεια και ωραίο πλασέ

59ο λεπτό: Ευκαιρία για τον Άρη να μειώσει, χαμένο τετ α τετ

57ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 0-3 ο Αδάμ μετά από μεγάλη μπαλιά που βγληκε από τα αριστερά και εξαιρετικό τελείωμα από τον σκόρερ

56ο λεπτό: Καλή προσπάθεια του Αδάμ, το σουτ του όμως περασε άουτ

54o λεπτό: Διπλή αλλαγή για τον Άρη

52ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 0-2 ο Γκούμας, μετά από ωραία κάθετη και αφού πέρασε σαν σταματημένο τον τερματοφύλακα του Άρη!

50ό λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 0-1 ο Γανόπουλος, μετά από συνδυασμό Κωττά - Αδάμ - Βαρέλα και πάσα του τελευταίου στιν σκόρερ

48ο λεπτό: Καλύτερη η εικόνα του ΠΑΟΚ στην επανάληψη

12:53 Ξεκίνησε η επανάληψη

39ο λεπτό: Σουτ του Γκούμα άουτ

35ο λεπτό: Κυρίαρχο στοιχείο στο ματς οι πολλές προσωπικές μονομαχίες στο χώρο της μεσαίας γραμμής

Ανεκμετάλλευτα πέρασαν τα τρία κόρνερ που κέρδισαν οι παίκτες μας ως τώρα

25ο λεπτό: Σέντρα ο Αδάμ, σουτ ο Γανόπουλος, άουτ η μπάλα

21ο λεπτό: Φάουλ για τον Άρη σε καλή θέση, εκτελέστηκε άουτ

Φτάσαμε στα μισά του ημιχρόνου (40λεπτο είναι το κάθε ημίχρονο), παραμένει το 0-0

18ο λεπτό: Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ με τον Κωττά να βγαίνει τετ α τετ αλλά το πλασέ του να περνάει άουτ!

16ο λεπτό: Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, αλλά το σουτ του Γκούμα πέρασε άουτ

13ο λεπτό: Ο ΠΑΟΚ είναι η ομάδα που προσπαθεί να κάνει παιχνίδι, την ώρα που οι γηπεδούχοι αρκούνται σε αντεπιθέσεις

8ο λεπτό: Οι δυνατές μονομαχίες το κυρίαρχο στοιχείο ως τώρα σττο παιχνίδι

6ο λεπτό: Προσποίηση και σουτ του Βαρέλα, άουτ η μπάλα, πρώτη τελική μας στο ματς

5ο λεπτό: Νευρικός ο ΠΑΟΚ στο ξεκίνημα της αναμέτρησης

2ο λεπτό: Πρώτο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ στο ματς, πέρασε η φάση