Συνέχισε το μεγάλο σερί της η Κ19!

Για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών των ομάδων Κ19 της Super League, ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 2-0 την αεκ ...

Το 2020 ξεκίνησε όπως τελείωσε το 2019 με την Κ19 του Δικεφάλου να παίρνει μία ακόμα νίκη. Τελευταίο της... θύμα η ΑΕΚ την οποία κέρδισε με 2-0 στη Σουρωτή για την 18η αγωνιστική της Super League 2019-20.

Οι παίκτες των Γκαρσία και Σνάουτσνερ δεν άφησαν κανένα περιθώριο στον αντίπαλο. Μετά από ένα αναγνωριστικό 10λεπτο πήραν τον έλεγχο του αγώνα, και ουσιαστικά δεν επέτρεψαν στην Ένωση να πατήσει στην περιοχή τους και να απειλήσει με αξιώσεις.

Στην άλλη πλευρά του γήπεδο, με υπομονή και επιμονή, οι γηπεδούχοι έχτιζαν επιθέσεις και προσπαθούσαν να ξεκλειδώσουν την αντίπαλη άμυνα. Μία από τις πιο κομβικές στιγμές του αγώνα ήρθε στο 17′. Ο Δούμτσης ανατράπηκε εντός περιοχής και ευστόχησε από την άσπρη βούλα για το 1-0. Παρά τις αρκετές ευκαιρίες του ΠΑΟΚ το σκορ δεν άλλαξε μέχρι την ανάπαυλα.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε ιδανικά για την ομάδα του Γκαρσία, καθώς στο 54′ και μετά από μία απίθανη ομαδική προσπάθεια, ο Τζόλης γύρισε στον Κούτσια εντός περιοχής κι αυτός αν και αρχικά έχασε το κοντρόλ στη συνέχεια σκόραρε για το 2-0, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Η δεύτερη ομάδα του Δικεφάλου συνέχισε έτσι το εντυπωσιακό σερί των 62 αήττητων αγώνων, το οποίο ξεκίνησε τον Δεκέμβριο του 2017 και τρέχει σε τέταρτο συνεχόμενο ημερολογιακό έτος.

H σύνθεση του Δικεφάλου: Ταλιχμανίδης, Τάχατος, Καλουτσικίδης, Μιχαηλίδης , Παναγιώτου, Τσιγγάρας , Γιαξής, Δούμτσης (78′ Τσοπούρογλου), Τζόλης (78′ Κωνσταντέλιας), Κούτσιας (68′ Γρόσδης), Γκορτεζιάνι (61′ Πανίδης).

Πιπιλιάρης, Ντάικο προθερμαίνονται

80ό λεπτό: Διπλή αλλαγή για την αεκ. Μπήκαν Τόλιος και Κορομηλάς στις θέσεις των Ρουκουνάκη - Κοσίδη

78ο λεπτό: Κωνσταντέλιας στη θέση του Τζόλη

77ο λεπτό: Ο Ταλιχμανίδης μπλόκαρε το σουτ του Κοσίδη

74ο λεπτό: Σουτ του Πανίδη άουτ η μπάλα, ίδια τύχη και το σουτ του Χριστόπουλου στην επόμενη φάση

73ο λεπτό: Κίτρινη στον Τάχατο

69ο λεπτό: Ο Θεοχάρης απέκρουσε δύσκολα το σουτ του Γιαξή

68ο λεπτό: Γρόσδης στη θέση του Κούτσια

67ο λεπτό: Κίτρινη στον Χριστόπουλο

64ο λεπτό: Φάουλ για την αεκ και πάλι σε καλή θέση! Μπλόκαρε ο Ταλιχμανίδης

62ο λεπτό: Πανίδης στη θέση του Γκορτεζιάνι

59ο λεπτό: ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ οφ σάιντ στον Τζόλη! Να γελάς με τους ανίκανους!

56ο λεπτό: Μακρινό σουτ του Τσαρούχα άουτ η μπάλα

54ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 2-0 ο Κούτσιας

49ο λεπτό: Κίτρινη στοιν Καραβίδα για μαρκάρισμα στον Τσιγγάρα

48ο λεπτό: Χαρίζει καραμπινάτη κίτρινη σε παίκτη της αεκ ο ρέφερι! Είναι να βλέπει τέτοιες φάσεις είναι  να απορείς πραγματικά τι κουβαλάνε κάποιοι τύποι στο κεφάλι τους

47ο λεπτό: Σουτ του Δούμτση από καλή θέση άουτ!

13:05 Ξεκίνησε η επανάληψη με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα, χωρίς αλλαγές ο ΠΑΟΚ.

45ο λεπτό: Κίτρινη στον Δούμτση για μαρκάρισμα

40ό λεπτό: Αυτός ο κεντρικός αμυντικός της αεκ είναι παίκτης ή κάτι άλλο;

33ο λεπτό: Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλή θέση, το εκτέλεσε ο Μιχαηλίδης με την μπάλα να σταματάει σε παίκτη της αεκ

31ο λεπτό: Κίτρινη στον μαχαίρα για διαμαρτυρία

Ο βοηθός Κωνσταντινίδης που υπέδειξε στην αρχή τα δύο οφ σάιντ σε βάρος μας, μάλλον έχει θέμα με τα μάτια του, καθώς δε βλέπει φάσεις που γίνονται μπροστά του

29ο λεπτό: Μεγάλη επέμβαση του Θεοχάρη σε κεφαλιά του Μιχαηλίδη

26ο λεπτό: Ο Θεοχάρης μπλόκαρε το σουτ του Κούτσια

23ο λεπτό: Σουτ του Μαχαίρα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, άουτ

21ο λεπτό: Σουτ του Δούμτση άουτ

18ο λεπτό: Ο Δούμτσης δε βρίσκει την μπάλα σε σέντρα που βγήκε από τα αριστερά

17ο λεπτό: Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ, σε ανατροπή του Τζόλη και ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Δούμτσης

13ο λεπτό: Δεν μπήκε καλά στο ματς ο ΠΑΟΚ, είναι για την ώρα χωρίς ρυθμό!

10ο λεπτό: Νέο φάουλ για την αεκ σε καλή θέση, το εκτέλεσε ο Μαχαίρας σε κόρνερ ο Ταλιχμανίδης

8ο λεπτό: Υποδεικνύεται σε θέση οφ σάιντ ο Τζόλης, οριακή φάση όιπως και μια άλλη νωρίτερα που υποδείχτηκε από τον βοηθό!

3ο λεπτό: Φάουλ για την αεκ σε καλή θέση, μπλόκαρε ο Ταλιχμανίδης

12:03 Το παιχνίδι ξεκίνησε

ΠΑΟΚ: Ταλιχμανίδης, Τάχατος, Μιχαηλίδης, Παναγιώτου, Καλουτσικίδης, Δούμτσης, Τσιγγάρας, Γιαξής, Τζόλης (78' Κωνσταντέλιας), Γκορτεζιάνι (62' Πανίδης), Κούτσιας (68' Γρόσδης). Αναπληρωματικοί: Μπαλωμένος, Γρόσδης, Κωνσταντέλιας, Ντάικο, Τσοπούρογλου, Πανίδης, Πιπιλιάρης

αεκ: Θεοχάρης, Σταμούλης, Καραβίδας, Κώτσιος, Κατσικας, Ρουκουνάκης, Παζατζίδης, Μαχαίας, Τσαρούχας, Χριστόπουλος, Κοσίδης. Αναπληρωματικοί: Καλούδης, Τόλιος, Τσιγαρίδης, Ματζουρανάκης, Λιωνής, Δημητρίου, Κορομηλάς