Καλπάζει από νίκη σε νίκη η Κ15!

Για την 8η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου του πρωταθλήματος των ομάδων Κ15 της Super League, o πρωτοπόρος και αήττητος ΠΑΟΚ κέρδισε  τον Άρη με 3-1 ...

Οι "μικροί" της Super League άνοιξαν νικηφόρα το ...χορό των αγώνων για τον ΠΑΟΚ. Η Κ15 κέρδισε και πάλι τον Άρη, 3-1 αυτή τη φορά και παραμένει φυσικά, στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Ήδη στο 35′ η ομάδα των Αλεξιάδη και Χάγκαν είχε καθαρίσει το ματς. Στο 18′ άνοιξε το σκορ ο Γκούμας από την ασίστ του Δεληγιάννη, ο οποίος «σέρβιρε» και τα άλλα δύο γκολ του ΠΑΟΚ, που πέτυχε ο Κουτσιούδης στο 25′ και στο 35′.

Ο Άρης μείωσε στο 75′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και στο 77′ ο Ιγνατίου «σημάδεψε» το δοκάρι...

..................................

80'+3': Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ με πλασέ του Ιγνατίου

80'+2': Ο Κωττάς εκτέλεσε φάουλ, με την μπάλα να περνάει άουτ

78ο λεπτό: Στην κόντρα ο ΠΑΟΚ με Ιγνατίου, όμως το σουτ το απέκρουσε ο τερματοφύλακας σε κόρνερ

75ο λεπτό: Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Γκούμας, Δεληγιάννης βγήκαν, Γιαγτζιδης, Σκούρτης μπήκαν

71ο λεπτό: Ο Άρης μειώνει σε 3-1 με πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο Δεληγιάννης

65ο λεπτό: Γανόπουλος στη θέση του Παναγιωτίδη

64ο λεπτό: Καλό σουτ του Κωττά, σε κόρνερ η μπάλα, χωρίς συνέχεια η φάση

63ο λεπτό: Ο Αγγελίδης μπλόκαρε το σουτ των φιλοξενούμενων από καλή θέση, μετά από 1-2 που παίχτηκε μέσα στην περιοχή μας

55ο λεπτό: Ιγνατίου στη θέση του Βασιλειάδη

54ο λεπτό: Νέα καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, με την μπάλα να περνάει κόρνερ

52ο λεπτό: Σουτ του Παπαευαγγέλου άουτ, ανεβάζει και πάλι στροφές ο ΠΑΟΚ

51ο λεπτό: Πρώτη καλή στιγμή στην επανάληψη με τον Γκούμα από καλή θέση να σουτάρει άουτ

49ο λεπτό: Τριπλή αλλαγή για τον Άρη

11:04 Ξεκίνησε η επανάληψη

40ό λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 3-0!  Μπαλιά ο Δεληγιάννης στον Κουτσιούδη και με πλασέ του τελευταίου, η μπάλα στα δίχτυα του Άρη για τρίτη φορά

39ο λεπτό: Πάνω κάτω η μπάλα στα τελευταία λεπτά, χάθηκε μεγάλη ευκαιρία με τον Αδάμ και στην εξέλιξη της φάσης ευκαιρία για τον Άρη.

37ο λεπτό: Μετά από κλέψιμο του Δεληγιάννη, πάσα του ίδιου στον Κουτσιούδη, το σουτ όμως από καλή θέση πέρασε άουτ!

33ο λεπτό: Ευκαιρία για τον Άρη να μειώσει, με την μπάλα να περνάει κόρνερ

30ό λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 2-0 ο ΠΑΟΚ! Γκούμας, Δεληγιάννης εκτέλεσαν με κομπίνα το κόρνερ και ο Κουτσιούδης με κοντινό πλασέ σημείωσε το 2-0

21ο λεπτό: Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ! Μετά από μακρινή μπαλιά του Καστίδη, κατέβασε ο Κουτσιούδης στρώνοντας την μπάλα στον Γκούμα, το σουτ του οποίου πέρασε άουτ!

18ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Γκούμας με διπλή προσπάθεια, μετά από κόρνερ

15ο λεπτό: Μετά το καλό ξεκίνηματων φιλοξενούμενων, έχει ισορροπήσει ο ΠΑΟΚ το ματς

6ο λεπτό: Πλασέ του Γκούμα, απομάκρυνε πάνω στη γραμμή αμυντικός του Άρη

10:02 Το παιχνίδι ξεκίνησε ...

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Αγγελίδης, Παναγιωτίδης (65' Γανόπουλος), Δεληγιάννης (75' Σκούρτης), Kαστίδης, Πασαχίδης, Παπαευαγγέλου, Γκούμας (75' Γιαγτζίδης), Κωττάς, Βασιλειάδης (55' Ιγνατίου), Κουτσιούδης, Αδάμ. Αναπληρωματικοί: Μπάτος, Ιγνατίου, Πεκρίδης, Σκούρτης, Γανόπουλος, Φίλων, Γιαγτζίδης