Συνεχίζονται τα μαθήματα προπαίδειας του "3"!

Σε εξ αναβολής παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομών της Super League, o ΠΑΟΚ κέρδισε εύκολα στο γήπεδο της Τριανδρίας, τον Άρη, με 0-4 ...

Εξελίσσεται στον ...τυχερό της αριθμό. Με ζεστές μηχανές, παρά την παγωνιά, η Κ15 κέρδισε 4-0 τον Άρη στο εξ αναβολής παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής της Super League, κάνοντας το απόλυτο σε επτά παιχνίδια. Το επόμενο ραντεβού είναι και πάλι με τον Άρη, το Σάββατο στη Σουρωτή.

Στο 15′ άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΟΚ ο Καστίδης με κεφάλια, έπειτα από πάσα του Γκούμα. Συνέχισε για το 0-2 ο Αδάμ στο 25′ μετά από την ασίστ του Βασιλειάδη και το τρίτο γκολ πέτυχε ο Δεληγιάννης στο 35′ με πλασέ μέσα από την περιοχή. Τέλος, το 0-4 έκανε ο Κουτσιούδης στο 70′, μετά την ασίστ του Γανόπουλου.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:  Αγγελίδης, Παναγιωτίδης, Δεληγιάννης, Πασαχίδης, Καστίδης (73' Φίλων), Γκούμας, Κωττάς (63' Παπαευαγγέλου), Βασιλειαδης (73' Μαύρης), Ιγνατίου (55' Γιαγτζίδης), Κουτσιούδης, Αδάμ (73' Γανόπουλος).

..................................................

75ο λεπτό: Ταχύτατη αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, όμως το σουτ του Κουτσιούδη πέρασε λίγα εκατοστά άουτ

73ο λεπτό: Βγήκαν οι Βασιλειάδης, Αδάμ, Καστίδης και μπήκαν οι Μαύρης, Γανόπουλος, Φίλων

72ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 0-4 ο Κουτσιούδης, μετά από ασίστ του Γκούμα και πάλι!

70ό λεπτό: Τριπλή αλλαγή για τον Άρη

67ο λεπτό: Η πιο μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη στο ματς, με τον Αγγελίδη να σταματάει με τα πόδια το σουτ των γηπεδούχων!

51ο λεπτό: Σουτ του Κουτσιούδη, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Άρη

50ό λεπτό: Σέντρα ο Παναγιωτίδης, κεφαλιά ο Βασιλειάδης άουτ!

45ο λεπτό: Σουτ του Βασιλειάδη το μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Άρη

44ο λεπτό: Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους να φτάσουν σε κάποιο γκολ, το σουτ κόντραρε σε αμυντικούς. Μια από τις ελάχιστες στιγμές που απειλήθηκε η εστία μας

42ο λεπτό: Μετά από κόρνερ και σέντρα σουτ του Βασιλειάδη, χάνει απίστευτη ευκαιρία ο Καστίδης από το ένα μέτρο

13:53 Ξεκίνησε η επανάληψη

39ο λεπτό: Καλό σουτ ο Βασιλειάδης απέκρουσε δύσκολα ο τερματοφύλακας

35o λεςπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ, 0-3 με κοντινό σουτ ο Δεληγιάννης, μετά από απόκρουση του τερματοφύλακα σε σέντρα του Αδάμ

21ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 0-2 ο Αδάμ μετά από κλέψιμο του Γκούμα!

17ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο ΠΑΟΚ με κεφαλιά του Καστίδη μετά από σέντρα του Γκούμα

15ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Αδάμ να πιάνει την κεφαλιά από καλή θέση και η μπάλα να περνάει άουτ!

8ο λεπτό: Κεφαλιά του Κουτσιούδη, μόλις άουτ η μπάλ

12:57 Το παιχνίδι ξεκίνησε μπροστά σε περίοπυ 80 θεατές

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:  Αγγελίδης, Παναγιωτίδης, Δεληγιάννης, Πασαχίδης, Καστίδης (73' Φίλων), Γκούμας, Κωττάς (63' Παπαευαγγέλου), Βασιλειαδης (73' Μαύρης), Ιγνατίου (55' Γιαγτζίδης), Κουτσιούδης, Αδάμ (73' Γανόπουλος). Αναπληρωματικοί:  Μπάτος, Παπαευαγγέλου, Γανόπουλος, Μαύρης, Σκούρτης, Φίλων, Γιαγτζιδης.