Μαθήματα προπαίδειας από την Κ15!

Για την 7η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου, του πρωταθλήματος των ομάδων Κ15 της Super League, o πρωτοπόρος και αήττητος ΠΑΟΚ επικράτησε εκτός έδρας της ΑΕΛ με 4-0...

Συνέχισε αήττητη και ορμητική η Κ15 στο πρωτάθλημα, κερδίζοντας άνετα και τη Λάρισα με το σκορ να ...σταματά στο 4-0. Θα μπορούσε να είναι ακόμα πιο ευρύ βεβαίως, αν σκεφτεί κανείς ότι τα δοκάρια "τραντάχτηκαν" τέσσερις φορές!

Η ομάδα των Αλεξιάδη και Χάγκαν δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στους γηπεδούχους και μπήκε μπροστά στο σκορ στο 20′ με κοντινή κεφαλιά του Αδάμ. Στο 30′ ο Κουτσιούδης κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Γκούμας. Το 3-0 για τον ΠΑΟΚ έκανε ο Κουτσιούδης στο 50′, έπειτα από την ασίστ του Αδάμ και το τελικό 0-4 διαμόρφωσε ο Αδάμ στο 60′ μετά την πάσα του Γκούμα.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Αγγελίδης , Παναγιωτίδης, Σκούρτης (50′ Δεληγιάννης), Καστίδης, Πασαχίδης, Κωττάς (60′ Αλμύρας), Αδάμ (60′ Μαύρης), Γιαγτζίδης, Κουτσιούδης, Γκούμας (65′ Πεκρίδης), Γανόπουλος (55′ Βασιλειάδης).

..................................

80ο λεπτό: Ασίστ του Κουτσιούδη στον Βασιλειάδη και σουτ απαελπιστικά έξω.

79ο λεπτό: Καλό σουτ του Κουτσιουδη από πάσα του Αλμύρα και τρίτο δοκάρι για το ΠΑΟΚ σήμερα

50ο λεπτό: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 0-3 με σκόρερ τον Κουτσιούδη μετά από ασίστ του Αδάμ

49ο λεπτό: Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Βασιλειάδης και Δεληγιάννης, στις θέσεις των Σκούρτη και Γανόπουλου

14:49: Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

39ο λεπτό: Σέντρα του Παναγιωτίδη, κεφαλιά του Γκούμα δοκάρι στο αριστερό γάμα της εστίας

37ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον Δικέφαλο που απώλεσε ο Κουτσιούδης από κοντινή απόσταση

32ο λεπτό: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 0-2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκούμα, το οποίο κέρδισε ο Κουτσιούδης

27ο λεπτό ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 0-1 ο ΠΑΟΚ με κεφαλιά του Αδάμ

24ο λεπτό: Κοντινή κεφαλιά του Κουτσιούδη , απέκρουσε ο γκολκίπερ της ΑΕΛ

21ο λεπτό: Επικίνδυνο σουτ για τον ΠΑΟΚ με τον Γκούμα

20ο λεπτό: Χωρίς σκορ το ματς

Πάνω κάτω η μπάλα, ο ΠΑΟΚ έχει κερδίσει ήδη τέσσερα κόρνερ.

3ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον Δικέφαλο

2ο λεπτό: Επικίνδυνο φάουλ για την ΑΕΛ, απέκρουσε ο Αγγελίδης

1o λεπτό: Φάση για τον ΠΑΟΚ στο ξεκίνημα του ματς

13:55 Το παιχνίδι ξεκίνησε με την ΑΕΛ στη σέντρα

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:  Αγγελίδης, Σκούρτης, Πασαχίδης, Καστίδης, Παναγιωτίδης, Κωττάς, Γκούμας, Γιαγτζίδης, Γανόπουλος, Κουτσιούδης, Αδάμ. Αναπληρωματικοί: Νικολακούλης, Μαύρης, Αλμύρας, Δεληγιάννης, Πεκρίδης, Φίλων, Βασιλειάδης

Ηλιόλουστη η μέρα στον Πυργετό, θερμοκρασία 11 βαθμοί, σε κακή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος!

Πριν λίγο σε παιχνίδι της 11ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου η Κ17 επικράτησε στον Πυργετό με 0-4 της ΑΕΛ...