Διπλό με ανατροπή στην Ξάνθη!

Η Κ15 του ΠΑΟΚ επικράτησε εκτός έδρας της αντίστοιχησ της Ξάνθης, για τον Βόρειο Όμιλο του πρωταθλήματος υποδομών της Super League με 2-1...

Δύσκολη νίκη σε μια δύσκολη έδρα για την Κ15. Η ομάδα των Αλεξιάδη και Χάγκαν πέρασε και από την Ξάνθη, κερδίζοντας 2-1, φτάνοντας έτσι στην τέταρτη συνεχόμενη νίκη της σε τέσσερα παιχνίδια στο πρωτάθλημα της Super League.

Οι Θρακιώτες προηγήθηκαν στο 4', ωστόσο ο ΠΑΟΚ αντέδρασε άμεσα φτάνοντας επικίνδυνα αρκετές φορές στην αντίπαλη εστία. Η πίεση απέδωσε και στο 29' ο Κουτσιούδης πλάσαρε, μετά από ασίστ του Βασιλειάδη, κάνοντας το 1-1. Το γκολ που έδωσε τη νίκη στον Δικέφαλο πέτυχε ο Γκούμας στο 75΄, έπειτα από την πάσα του Ιγνατίου.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Αγγελίδης, Παναγιωτίδης, Σκούρτης (55' Δεληγιάννης), Καστίδης, Πασαχίδης, Παπαευαγγέλου, Αδάμ (55' Μαύρης), Κωττάς (55' Λέκκα), Κουτσιούδης, Γκούμας (76' Ταξιάρχης), Βασιλειάδης (55' Ιγνατίου).

...................................................

80ο λεπτό: Φάουλ για την Ξάνθη.αποκρούει ο τερματοφύλακας πλασέ σε άδεια εστία πάνω από το δοκαρι στις καθυστερήσεις

79ο λεπτό: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 1-2 σκόρερ ο Γκούμας από ασίστ του Ιγνατίου, αλλαγή ο σκόρερ μετά το γκολ, ο Φίλων στη θέση του

75ο λεπτό: Σέρβιρε ο Γκούμας σε κενή εστία αλλά ο Κουτσιουδης απώλεσε την μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

66ο λεπτό: Μακρινό επικίνδυνο σουτ για Ξάνθη μπλοκάρει ο Αγγελίδης

63ο λεπτό: Mεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, ομοίως και στο 64ο λεπτό

Τρεις αλλαγές για τον ΠΑΟΚ, Ιγνατίου, Μαύρης, Λέκα, στις θέσεις των Αδάμ, Κωττά και Βασιλειάδη.

54ο λεπτό: Καλή ευκαιρία με Γκούμα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας της Ξάνθης

Κυρίαρχος ο ΠΑΟΚ, κάνει αλεπάλληλες επιθέσεις, αλεπάλληλα κόρνερ.

53o λεπτό: Ευκαρία για τον ΠΑΟΚ, Πάνω στη γραμμή σώζει ο στόπερ της Ξάνθης

52 λεπτό: O Δεληγιάννης στη θέση του Σκούρτη

14:30: Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

Ημίχρονο, με τον ΠΑΟΚ να πιέζει την Ξάνθη μετά το γκολ που δέχτηκε, να δημιουργεί επιθέσεις αλλά να μην τις τελειώνει. Αναμένεται με ιδιαίτερο ενδιαφέρον το δεύτερο ημίχρονο ...

29ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Κουτσιούδης με γυριστό σουτ, μετά από εξαιρετική ενέργεια του Σκούρτη!

27ο λεπτό: Ο τερματοφύλακας της Ξάνθης μπλόκαρε το σουτ του Κουτσιούδη, άλλη μια καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ

26ο λεπτό: Καλή προσπάθεια του Αδάμ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

25ο λεπτό: Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να φτάσει στην ισοφάριση, με την Ξάνθη όμως να είναι επικίνδυνη στην κόντρα

20ό λεπτό: Καλή προσπάθεια του Κωττά, έδιωξε σε κόρνερ αμυντικός των γηπεδούχων, χωρίς συνέχεια η φάση

15ο λεπτό: Μεγάλη τριπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Αμυντικοί των γηπεδούχων απομάκρυναν την μπάλα πριν περασει τη γραμμή της εστίας, σε σουτ των Βασιλειάδη, Γκούμα και Παναγιωτίδη

Δυνατό παιχνίδι στο ξεκίνημά του, με πολλές μονομαχίες

4ο λεπτό: 1-0 η Ξάνθη, σκόρερ ο Νικολαΐδης, στην πρώτη αξιόλογη επιθετική προσπάθεια των γηπεδούχων στην αναμέτρηση

13:33 Το παιχνίδι ξεκίνησε με την Ξάνθη στη σέντρα

Περίπου 100 θεατές στα Πηγάδια, ανάμεσά τους και λίγοι φίλοι του Δικεφάλου, σε κακή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος στα Πηγάδια

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:  Αγγελίδης, Παναγιωτίδης, Καστίδης, Πασαχίδης, Σκούρτης, Κωττάς, Γκούμας, Παπαευαγγέλου, Βασιλειάδης, Κουτσιούδης, Αδάμ. Αναπληρωματικοί: Μαύρης, Δεληγιάννης, Λέκα, Ιγνατίου, Αλμύρας, Γανόπουλος, Φίλων