Διπλό στον Βόλο για την Κ19!

Για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Super League, η Κ19 του ΠΑΟΚ επικράτησε εκτός έδρας της αντίστοιχης του ΝΠΣ Βόλου με 1-3...

Με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Δούμτση που σημείωσε χατ τρικ, η Κ19 του Δικεφάλου επικράτησε με 1-3 του ΝΠΣ Βόλος εκτός έδρας για την 8η αγωνιστική της Super League 2019-20.

Μετά την πρόκριση στην επόμενη φάση του UEFA Youth League επί της Bohemian FC, η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία και του Μίροσλαβ Σνάουτσνερ επικράτησε του ΝΠΣ Βόλος εκτός έδρας και συνέχισε με νίκη την πορεία της στο πρωτάθλημα της Super League.

Ο Γιώργος Δούμτσης ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής του αγώνα. Ο άσος του Δικεφάλου πέτυχε τρία γκολ στο 21′, το 54′ και το 82′ και χάρισε το τρίποντο στην ομάδα του, που δέχθηκε γκολ με πέναλτι στο φινάλε.Ο ΠΑΟΚ έφτασε τους 20 βαθμούς σε οκτώ αγώνες και συνεχίζει να καταδιώκει τον Παναθηναϊκό που προηγείται με 22.

Η σύνθεση του Δικεφάλου:Μπαλωμένος, Καλουτσικίδης, Αβεντισιάν, Μιχαηλίδης , Παναγιώτου, Σαλαμούρας, Γιαξής, Κωνσταντέλιας, Πανίδης, Πουρναράς, Δούμτσης

...............................................

Θυμηθείτε την εξέλιξη του ματς.

90ο λεπτό: Μπήκαμε στις καθυστερήσεις

82ο λεπτό: Μειώνει το σκορ ο Βόλος σε 1-3

75ο λεπτό: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ καθαρίζει οριστικά το ματς ο ΠΑΟΚ 0-3, με τον Δούμτση να πετυχαίνει χατ τρικ

66o λεπτό: Πάντα στο 0-2 το σκορ, η πρωταθλήτρια ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία οδεύει ολοταχώς για μια ακόμα νίκη...

51ο λεπτό: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ 0-2, σκόρερ ο και πάλι ο Δούμτσης

16:02: Ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

38o λεπτό: Παραμένει το 0-1 για τον ΠΑΟΚ, λίγο πριν την ανάπαυλα

22ο λεπτό: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον Δικέφαλο 0-1, σκόρερ ο Δούμτσης  από ασίστ του Κωνσταντέλια

15ο λεπτό: Χωρις σκορ το ματς στα πρώτα 15 λεπτά

15:00 Ξεκίνησε το ματς

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μπαλωμένος, Καλουτσικίδης, Αβεντισιάν, Μιχαηλίδης, Παναγιώτου, Σαλαμούρας, Γιαξής, Κωνσταντέλιας, Πανίδης, Πουρναράς, Δούμτσης

Aναπληρωματικοί: Ταλιχμανίδης, Θεοδωρίδης, Γρόσδης, Πιπιλιάρης, Γκορτεζιάνι, Τσοπούρογλου, Κούτσιας