Μεγάλο διπλό για την Κ15 στα Γιάννινα!

Για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών των ομάδων Κ15 της Super League, o ΠΑΟΚ κέρδισε στο Αθλητικό Κέντρο Ηπείρου, την αντίστοιχη του ΠΑΣ Γιάννινα με 0-2...

Δεύτερο παιχνίδι, δεύτερη νίκη για την Κ15 του ΠΑΟΚ, που επικράτησε 2-0 του ΠΑΣ στα Ιωάννινα, αποδίδοντας ωραίο, μεστό ποδόσφαιρο.

Οι «μικροί» της Super League ολοκλήρωσαν την τριπλέτα νικών για το PAOK Academy κι ετοιμάζονται ήδη για μια σειρά δυνατών φιλικών αγώνων στην Αθήνα, το επόμενο σαββατοκύριακο.

Το πρώτο γκολ του ΠΑΟΚ πέτυχε ο Γκούμας στο 45′, εκμεταλλευόμενος την ασίστ του Κουτσιούδη και το 0-2 διαμόρφωσε ο Καστίδης στο 75', έπειτα από την πάσα του Ιγνατίου.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Αγγελίδης, Παναγιωτίδης (55' Μαύρης), Δεληγιάννης (72' Σκούρτης), Καστίδης, Πασαχίδης, Παπαευαγγέλου, Κωττάς (55' Πεκρίδης), Αδάμ, Βασιλειάδης (60' Ιγνατίου), Κουτσιούδης, Γκούμας.

........................................

80'+2': Ο Κουτσιούδης βγήκε τετ α τετ αλλά αστόχησε!

79ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Καστίδης και 0-2, ο ΠΑΟΚ κλειδώνει το ματς!

78ο λεπτό: Σκούρτης στη θέση του Δεληγιάννη

66ο λεπτό: Μπήκαν οι Πεκρίδης - Μαύρης στις θέσερις των Κωττά - Παναγιωτίδης

62ο λεπτό: Ο Γκουτσιούδης χάνει την ευκαιρία, με το ματς στα τελευταία λεπτά να είναι ανοιχτό και η μπάλα να ανεβοκατεβαίνει

58ο λεπτό: Ιγνατίου στη θέση του Βασιλειάδη

55ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ με τον Νίτα από πολύ κοντά να πιάνει την κεφαλιά άουτ!

52ο λεπτό: Νέα μεγάλη ευκαιρία ο Βασιλειάδης! Από εξαιρετική θέση σούταρε άουτ!

43ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 0-1 ο Γκούμας! Ο σκόρερ αρχικά τσίμπησε την μπάλα ανάμεσα στα δύο στόπερ και στη συνέχεια με πλασέ πέρασε την μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα

17:08 Ξεκίνησε η επανάληψη

37ο λεπτό: Ο Βασιλειάδης  τετ α τετ, άουτ η μπάλα!

30ό λεπτό: Ευκαιρία χαμένη με τον Κουτσιούδη

18ο λεπτό: Ο ΠΑΟΚ είναι η ομάδα που πατάει καλύτερα στο γήπεδο και απειλεί τους γηπεοδούχους

10ο λεπτό: Μεγάλη φάση για ΠΑΟΚ, ο Αδάμ από κοντά δεν μπόρεσε να σκοράρει μετά από το 1-2 που έπαιξαν ο Γκούμας με τον Βασιλειάδη και σέντρα του τελευταίου

16:12 Το παιχνίδι ξεκίνησε μπροστά σε περισσότερους από 200 θεατές...

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Αγγελίδης, Παναγιωτίδης (66' Μαύρης), Δεληγιάννης (79' Σκούρτης), Καστίδης, Πασαχίδης, Κωττάς (66' Πεκρίδης), Παπαευαγγέλου, Γκούμας, Βασιλειάδης (58' Ιγνατίου), Κουτσιουδης, Αδάμ. Αναπληρωματικοί: Μπάτος, Γανόπουλος, Πεκρίδης, Ιγνατίου, Μαύρης, Σκούρτης, Λέκκα, Γιαγτζίδης.