Κέρδισε τη Λαμία χωρίς να φορτσάρει!

Για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος των ομάδων Κ19 της Super League, o ΠΑΟΚ κέρδισε με 2-0 τη Λαμία ...

Σε ένα δυνατό παιχνίδι με καλό ρυθμό και πολλές φάσεις, η Κ19 επικράτησε με 2-0 της Λαμίας στη Σουρωτή για την 7η αγωνιστική της Super League 2019-20.

Η ομάδα της Φθιώτιδας, αν και ουραγός στη βαθμολογία, έβαλε δύσκολα στην ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία και του Μίροσλαβ Σνάουτσνερ.Οι πρωταθλητές μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και στο 16′ πήραν κεφάλι στο σκορ με τον αρχηγό Μιχαηλίδη να βρίσκει δίχτυα μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να απαντήσουν, αλλά ο Δικέφαλος στάθηκε σοβαρός στην άμυνα. Στο 30′ ο Πανίδης σημάδεψε το δοκάρι, ενώ λίγο πριν τη λήξη του πρώτου μέρους ο Δούμτσης αστόχησε σε τετ α τετ.

H επανάληψη ήταν παρόμοια με το πρώτο ημίχρονο. Ο ΠΑΟΚ έκανε το 2-0 στο 15′ όταν μετά από δοκάρι του Δούμτση, ο Πανίδης από κοντά έγραψε το 2-0, ενώ στη συνέχεια χάθηκαν κι άλλες ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες, χωρίς να αλλάξει το σκορ.

Πλέον η δεύτερη ομάδα του ΠΑΟΚ επικεντρώνεται στο παιχνίδι της Τετάρτης (23.10, 18:00) στο γήπεδο της Τούμπας κόντρα στη Μποχίμιαν για το Youth League. Ο Δικέφαλος κρατάει ένα ισχνό προβάδισμα μετά το 1-1 στην Ιρλανδία και θέλει να κλειδώσει την πρόκριση.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μπαλωμένος, Καλουτσικίδης (46' Τάχατος), Γιαξής, Μιχαηλίδης, Γρόσδης, Σαλαμούρας, Θεοδωρίδης (68' Αβεντισιάν), Δούμτσης, Τζόλης (68' Κωνσταντέλιας), Πανίδης (60' Κούτσιας), Πουρναράς (80' Τσοπούρογλου)

.......................................

92ο λεπτό: Δοκάρι για τη Λαμία

84ο λεπτό: Τις έκανε μαζεμένες ο προπονητής της στο τελεταίο τρίλεπτο!

Ξεκίνησε η επανάληψη, με τον Τάχατο να περνάει στη θέση του Καλουτσικίδη

36ο λεπτό: Κεφαλιά του Δούμτση άουτ! Στην επόμενη επίθεση το σουτ του ίδιου, δοκάρι και έξω!

33ο λεπτό: Ευκαιρία με τον Δούμτση που αιφνιδιάστηκε και δεν σούταρε από κοντά

Έχει ανέβει μέτρα στο γήπεδο η Λαμία στο τελευταίο διάστημα

29ο λεπτό: Μεγάλη επέμβαση του Μπαλωμένου και με τη βοήθεια του δοκαριού, μετά από λάθος της άμυνάς μας!

19ο λεπτό: Κίτρινη στον Σπάθουλα. Στο ίδιο λεπτό κεφαλιά του Πανίδη στο οριζόντιο δοκάρι

16ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ με εντυτπωσιακή κεφαλιά ο Μιχαηλίδης!

Συμπληρώθηκε το πρώτο 15λεπτο της αναμέτρησης, παραμένει το 0-0

Το παιχνίδι ξεκίνησε ...

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μπαλωμένος, Καλουτσικίδης (46' Τάχατος), Γιαξής, Μιχαηλίδης, Γρόσδης, Σαλαμούρας, Θεοδωρίδης (68' Αβεντισιάν), Δούμτσης, Τζόλης (68' Κωνσταντέλιας), Πανίδης (60' Κούτσιας), Πουρναράς (80' Τσοπούρογλου). Αναπληρωματικοί: Ταλιχμάνίδης, Τσοπούρογλου, Παναγιώτου, Κούτσιας, Κωνσταντέλιας Τάχατος, Αβεντισιάν