Περίπατος για την Κ15, διέλυσε την ΑΕΛ!

Για την 1η αγωνιστική του Βορείου ομίλου του πρωταθλήματος των ομάδων υποδομών της Super League, η Κ15 του ΠΑΟΚ διέλυσε στις εγκαταστάσεις του Λώλα την αντίστοιχη της ΑΕΛ με 9-1 ...

Προφανώς ήταν ιδιαιτέρως ανυπόμονη για δράση, εξ ου και τόσο σαρωτική. Η Κ15 του ΠΑΟΚ κέρδισε 9-1 την ΑΕΛ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Super League, αρνούμενη να αφήσει περιθώρια αμφισβήτησης...

Ηταν δε τόσο ορμητική η ομάδα των Αλεξιάδη και Χάγκαν, που πέτυχε γκολ πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό με τον Κουτσιούδη, έπειτα από ασίστ του Παναγιωτίδη. Ο Κουτσιούδης συνέχισε με άλλα δύο γκολ (στο 13' από ασίστ του Αδάμ και στο 26' από ασίστ του Γκούμα) και στο ημίχρονο διαμορφώθηκε στο 4-0 με τον Καστίδη να σκοράρει, έπειτα από πάσα του Γκούμα.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 4-1, μα η συνέχεια ήταν και πάλι παιχνίδι για ένα ρόλο. Στο 43' ο Αδάμ βρίσκει τον Γκούμα για το 5-1, στο 55΄και πάλι ο Γκούμας σκοράρει, μετά από ασίστ του Παναγιωτίδη και στο 74' έρχεται ο Μαύρης για το 7-1 (πάσα από τον Βασιλειάδη). Στη συνέχεια ήταν η σειρά του Βασιλειάδη να σκοράρει για το 8-1 στο 78΄, έπειτα από ασίστ του Μαύρη και τέλος, ο Κουτσιούδης πέτυχε το 4ο γκολ του στο 80'.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:Αγγελίδης, Παναγιωτίδης (60' Μαύρης), Δεληγιάννης (55' Σκούρτης), Καστίδης, Πασαχίδης, Παπαευαγγέλου, Κωττάς (60' Πεκρίδης), Γκούμας (60' Λέκα), Αδάμ, Ιγνατίου (55' Βασιλειάδης), Κουτσιούδης.

........................................

80ό λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Κουτσιούδης και 9-1

78ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Βασιλειάδης, μετά από ασίστ του Μαύρη

74ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 7-1 ο Μαύρης μετά από σέντρα του Βασιλειάδη

65ο λεπτό: Βγήκαν οι Κωττάς, Γκούμας, Παναγιωτίδης και μπήκαν οι Λέκα, Πεκρίδης, Μαύρης

56ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 6-1 ο Γκούμας με σουτ στην κίνηση μετλα από σέντρα του Παναγιωτίδη

54ο λεπτό: Βασιλειάδης στη θέση του Ιγνατίου και Σκούρτης στη θέση του Δεληγιάννη

45ο λεπτό: Ο τερατοφύλακας της ΑΕΛ σταμάτησε το σουτ του Ιγνατίου στέλνοντας την μπάλα κόρνερ

44ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Γκούμας και 5-1, μετά από μπαλιά του Αδάμ

16:57 Ξεκίνησε η επανάληψη

Ημίχρονο (40λεπτο) με τον ΠΑΟΚ να προηγείται με 4-1 παίζοντας καλό ποδόσφαιρο

31ο λεπτό: Μειώνει σε 4-1 η Λάρισα με τον Ζέρβα που αξιοποίησε σέντρα στο δεύτερο δοκάρι

29ο λεπτό: Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ, όταν ο Κωττάς μετά από μπαλιά του Γκούμα πλάσαρε άουτ!

28ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ με κεφαλιά ο Καστίδης, μετά από κόρνερ που εκτέλεσε ο Γκούμας

Καλός ο ρυθμός του παιχνιδιού, εμφανής η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων

24ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και πάλι ο Κουτσιούδης, μετά από εξαιρετική μπαλιά του Γκούμα!

13ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 2-0 ο ΠΑΟΚ με σκόρερ πάλι τον Κουτσιούδη

10ο λεπτό: Στο μισό γήπεδο παίζεται το παιχνίδι

5ο λεπτό: Αναγκστική αλλαγή για την ΑΕΛ, στην θέση του Μπούρου μπήκε ο Γκουλιός

1ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Κουτσιούδης στο 25ο δευτερόλεπτο

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα ...

Περίπου 60 άτομα παρακολουθούν την αναμέτρηση

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Αγγελίδης, Παναγιωτίδης (65' Μαύρης), Καστίδης, Πασαχίδης, Δεληγιάννης (54' Σκούρτης), Κωττάς (65' Λέκα), Παπαευαγγέλου, Γκούμας (65' Πεκρίδης), Ιγνατίου (54' Βασιλειάδης), Κουτσιούδης, Αδάμ. Αναπληρωματικοί: Μαύρης, Πεκρίδης, Αλμύρας, Γανόπουλος, Μπάτος, Σκούρτης, Βασιλειάδης, Λέκα