Βήμα πρόκρισης η Κ19 στο Δουβλίνο!

H Κ19 του ΠΑΟΚ ξεκίνησε το ευρωπαϊκό της ταξίδι  από το Δουβλίνο όπου αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 με την Bohemian FK στο Dalymount Park, στο πλαίσιο του UEFA Youth League ...

Η ομάδα των Γκαρσία και Σνάουτσνερ έκανε μία καλή εμφάνιση κόντρα σε έναν δυνατό αντίπαλο και έφυγε από την Ιρλανδία με ένα ισχνό προβάδισμα, ενόψει του επαναληπτικού της Τούμπας σε τρεις εδβομάδες.Το σκορ του αγώνα διαμορφώθηκε στο πρώτο 10λεπτο.

Αρχικά οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο 6′, αλλά τέσσερα λεπτά μετά ο Γαϊτανίδης απάντησε για τον ΠΑΟΚ.

Στη συνέχεια οι δύο ομάδες έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο, δημιούργησαν πολλές και σημαντικές ευκαιρίες, με αποκορύφωμα ένα πέναλτι που απέκρουσε ο Ταλιχμανίδης στο 34′, αλλά δεν κατάφεραν να ξαναβρεί καμία από τις δύο δίχτυα και η ισοπαλία αφήνει ανοιχτούς λογαριασμούς ενόψει της ρεβάνς.

Η σύνθεση του Δικεφάλου:Ταλιχμανίδης, Γρόσδης (90′ Τάχατος), Γιαξής, Παναγιώτου, Καλουτσικίδης, Τσιγγάρας , Θεοδωρίδης, Τσοπούρογλου (57′ Τζόλης), Γαϊτανίδης (90′ Κούτσιας), Πουρναράς (70′ Πιπιλιάρης), Δούμτσης.

......................................................

33o λεπτό: Πέναλτι για τους γηπεδούχους

29ο λεπτό: Και πάλι ο Ταλιχμανίδης εν δράσει, αυτή τη φορά σταμάτησε το σουτ του Tierney

26ο λεπτό: Ο Ταλιχμανίδης απέκρουσε δύσκολα το σουτ του Molloy, σημαντική στιγμή για τους γηπεδούχους

21ο λεπτό: Μετά από κόρνερ που εκτέλεσε ο Γαϊτανίδης, ο Παναγιώτου προσπάθησε να νικήσει τον Bohan, όμως ο τερματοφύλακας της Bohemian μπλόκαρε

20ό λεπτό: Σουτ του Τσοπούρογλου άουτ