6-0 τον Βόλο η Κ17 ...

Τρίτο ματς, τρίτη νίκη, εμφατική αυτή τη φορά από την Κ17, η οποία επικράτησε 6-0 του Βόλου στο ματς που έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου στη Σουρωτή.

Μονόλογος ήταν το παιχνίδι, με τους παίκτες των Παπαβασιλείου και Ταξίδη να πιάνουν υψηλή απόδοση, δίχως να απειληθούν στιγμή. Τον χορό των γκολ άνοιξε στο 15' ο Τσίκος, έπειτα από ασίστ του Σπυριδόπουλου, ο οποίος στο 25' έκανε το 2-0 με σουτ εντός της περιοχής. Στο 38' ο «κεραυνός» του Κουλιεράκη από τα 45 μέτρα έκανε το 3-0 κι έστειλε τον ΠΑΟΚ με αέρα υπεροχής στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Παιχνίδι με έναν πρωταγωνιστή ήταν και το δεύτερο 45λεπτό. Στο 60΄ο Τασιούρας πήρε την ασίστ από τον Μπάμπουρα και πλάσαρε για το 4-0 και μόλις ένα λεπτό μετά, με ωραία ατομική ενέργεια ο Κουτεντάκης πέτυχε το πέμπτο γκολ για τον Δικέφαλο.

Τέλος, στο 68' ο Τσίκος διαμόρφωσε το 6-0 με υπέροχη εκτέλεση φάουλ.