Επίδειξη δύναμης από την Κ19!

Για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών των ομάδων Κ19 της Super League, ο ΠΑΟΚ διέλυσε την αντίστοιχη του Πανιωνίου με 6-1...

Εύκολο πρωινό για την ομάδα των Πάμπλο Γκαρσία και Μίροσλαβ Σνάουτσνερ. Ο Πανιώνιος ήρθε να πιέσει ψηλά και το πλήρωσε ήδη από το ημίχρονο, με την Κ19 του Δικεφάλου να κάνει το 2/2.

Στο 2′ ο Δούμτσης άνοιξε το σκορ, ενώ στο 7′ ο Πουρναράς σέρβιρε στον Τζόλη για το 2-0. Δύο λεπτά μετά ο Πανιώνιος μείωσε με απευθείας φάουλ, αλλά ο ΠΑΟΚ βρήκε γκολ στο 12′ με τον Τζόλη να σκοράρει με το κεφάλι μετά από σέντρα του Καλουτσικίδη.

Στο 20′ ο Τσοπούρογλου έβγαλε εξαιρετική ασίστ στον Πανίδη για το 4-1, στο 40′ ο Τζόλης μοίρασε στον Δούμτση για το 5-1 που ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ απείλησε σε πολλές περιπτώσεις, αλλά πέτυχε μόλις ένα γκολ, με έναν κεραυνό του Μιχαηλίδη από μεγάλη απόσταση, ενώ οι φιλοξενούμενοι δεν βρήκαν ποτέ αντίδραση.

.....................................................

77ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 6-1 με κεραυνό του Μιχαηλίδη

75ο λεπτό: Έξω οι Τζόλης και Πανίδης, μέσα οι Καράκουτης και Γκιρτεζιάνι

61ο λεπτό:  Έξω ο Τσοπούρογλου μέσα ο Θεοδωρίδης

57ο λεπτό: Δούμτσης και Πουρναράς αφήνουν τις θέσεις τους στους Τάχατο και Πιπιλιάρη

12:02 Ξεκίνησε η επανάληψη

Ημίχρονο στη Σουρωτή

40ό λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 5-1! Σκόρερ ο Δούμτσης μετά από ασίστ του Τζόλη

20ό λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 4-1 για τον ΠΑΟΚ!!! Εξαιρετική μπαλιά του Τσοπούρογλου, άψογο τελείωμα του Πανίδη

12ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 3-1 ο ΠΑΟΚ, βρέχει γκολ στη Σουρωτή! Σέντρα ο Καλουτσικίδης, κεφάλια ο Τζόλης και 3-1

9ο λεπτό: Μειώνει ο Πανιώνιος σε 2-1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ

7ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 2-0 για την Κ19. Ασίστ Πουρναράς, τελείωμα Τζόλη και 2-0

2ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 1-0 ο ΠΑΟΚ με το καλημέρα! Σκόρερ ο Δούμτσης

Το παιχνίδι ξεκίνησε

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μπαλομένος, Γιαξής, Μιχαηλίδης, Γρόσδης, Καλουτσικίδης, Τσιγγάρας, Δούμτσης (57' Τάχατος), Τσοπούρογλου (61' Θεοδωρίδης), Πουρναράς (57' Πιπιλιάρης), Τζόλης (75' Καράκουτης), Πανίδης (75' Γκιρτεζιάνι)