Διπλό με ανατροπή για την Κ17

Σπουδαίο διπλό για την Κ17 του Δικεφάλου μέσα στην έδρα της Ξάνθης με ανατροπή, λίγες μέρες μετά την ήττα που άνοιξε την κουβέντα για την πρωτιά του ομίλου.

Ο ΠΑΟΚ έχει 44 βαθμούς σε 20 αγώνες με διαφορά 10 πόντων από τον δεύτερο ΠΑΣ Γιάννινα που έχει παιχνίδι λιγότερο. Όλα αυτά τέσσερις αγωνιστικές πριν το φινάλε.

Η Ξάνθη προηγήθηκε στο 30′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ, αλλά η απάντηση του Δικεφάλου ήταν σχεδόν άμεση και ήρθε 10 λεπτά μετά. Ο Πιπιλιάρης σέρβιρε και ο Τζόλης εκτέλεσε για το 1-1.

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ πίεσε ώστε να ολοκληρώσει την ανατροπή και να πάρει τη νίκη και τα κατάφερε στο 75′. Λυτρωτής και πάλι ο Τζόλης, ο οποίος έγραψε το 1-2 μετά από κόρνερ του Καράκουτη.

Η σύνθεση του Δικεφάλου:Μακρής, Τσοπούρογλου, Αβεντισιάν, Κουλιεράκης, Κιουρτσίδης (70′ Παναγιώτου), Γρόσδης, Καραμπέρης, Πιπιλιάρης, Αλτιντζής (45′ Κουτεντάκης), Τζόλης, Γκορτεζιάνι (70′ Καράκουτης).