Πέρασε από την Ξάνθη η Κ15

Η ξέφρενη πορεία της Κ15 του Δικεφάλου στη Super League Σουρωτή συνεχίστηκε και στην Ξάνθη.

Οι νεαροί παίκτες του Δικεφάλου απέδρασαν με το τρίποντο από τα Πηγάδια και απέκτησαν 11 βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο, τρεις αγωνιστικές πριν το φινάλε.

Ο ΠΑΟΚ έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης στην Ξάνθη και έφτασε σε μία άνετη νίκη με 0-3. Στο 34′ ο Σμυρλής με απευθείας φάουλ έκανε το 0-1, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης μετά από ασίστ του Κουλούρη έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στον ΠΑΟΚ.

Στην επανάληψη οι παίκτες των Παπαβασιλείου και Ταξίδη δεν χαλάρωσε και μάλιστα πέτυχε και τρίτο γκολ στο 58′ με τον Σπυριδόπουλο μετά από ατομική προσπάθεια στο 58′.

Η σύνθεση του Δικεφάλου:Μοναστηρλής, Τασιούρας (55′ Καμαρός), Τσέλα, Ζήλος, Σινανάι, Τσίκος, Σμυρλής (40′ Κεδίκογλου), Πιτιλάκος (45′ Ρούμνιατσεβ), Σπυριδόπουλος (60′ Τόσκος), Μπάμπουρας, Κουλούρης (62′ Συμεωνίδης).