0-4 στα Γιάννινα η Κ15

Ευχάριστο μεσημέρι στα Γιάννινα για την Κ15. Κέρδισε 4-0 τον ΠΑΣ, διατήρησε το αήττητο και συνεχίζει στην κορυφή της βαθμολογίας της Super League με 34 βαθμούς.

Στο α' ημίχρονο ο ΠΑΟΚ είχε την υπεροχή και τις ευκαιρίες, που δεν μετουσίωσε σε γκολ, ωστόσο.

Τον ιδανικό ρυθμό βρήκε στο δεύτερο 45λεπτό με τον Σπυριδόπουλο στο 54', να ανοίγει το σκορ, έπειτα από ασίστ του Καμαρού. Συνέχισε ο Κούτσιας με δύο γκολ.

Στο 61΄, μετά από πάσα του Σινανάι και στο 66' με ατομική ενέργεια. Το τελικό 0-4 έκανε με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ο Σπυριδόπουλος στο 73'.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μπότης, Τασιούρας (45' Καμαρός), Σινανάι (66' Τόσκος), Ζίλο, Κουτσίδης (64' Ζαφειριάδης), Ρούμιαντσεβ, Κουλούρης, Σπυριδόπουλος, Κούτσιας, Συμεωνίδης (45' Μπάμπουρας), Κεδίκογλου (60' Καλόγηρος).