Εφτάστερη Κ19, συνέτριψε τον ΠΑΣ!

Για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Super League, o ΠΑΟΚ επικράτησε στις εγκαταστάσεις του Λώλα στη Σουρωτή, της αντίστοιχη του ΠΑΣ Γιάννινα με 7-0!

Ιδανικά έκλεισε το 2018 η Κ19, συντρίβοντας τον ΠΑΣ Γιάννινα με 7-0 στη Σουρωτή για 15η αγωνιστική της Super League Σουρωτή.

Οι Πάμπλο Γκαρσία και Μίροσλαβ Σνάουτσνερ επέλεξαν τον Παπαδόπουλο κάτω από τα δοκάρια, τους Λύρατζη και Τσαούση στα άκρα της άμυνας, τους Μιχαηλίδη και Διαμαντή στα στόπερ, τριάδα στα χαφ τους Τσιγγάρα, Μπαλογιάννη και Χατζηστραβό και τους Γαϊτανίδη, Δούμτση και Πανίδη στην επίθεση.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε στο παιχνίδι χωρίς όρεξη για αστεία και επιβλήθηκε και στα 90 λεπτά της αναμέτρησης χωρίς να επιτρέψει στον αντίπαλο να κάνει κάποια ευκαιρία πέρα από ένα σουτ στο πρώτο μέρος και ένα στο δεύτερο.

Ο χορός των γκολ άνοιξε στο 6′ όταν ο Γαϊτανίδης έβγαλε ωραία σέντρα και ο Πανίδης από κοντά έκανε το 1-0. Το επόμενο τέρμα ήρθε στο 38′ με σουτ του Γαϊτανίδη έξω από την περιοχή, ενώ δύο λεπτά μετά ο Χατζηστραβός έγραψε το 3-0, νικώντας τον αντίπαλο τερματοφύλακα με σκάψιμο της μπάλας μετά από ασίστ του Μπαλογιάννη .

Στο δεύτερο μέρος και πιο συγκεκριμένα στο 49′ ο Χατζηστραβός έκλεψε την μπάλα και με άψογο πλασέ έκανε το 4-0. Στο 73′ ο Πανίδης μετά από εκτέλεση κόρνερ και απόκρουση της άμυνας του ΠΑΣ σούταρε δυνατά για το 5ο γκολ των γηπεδούχων, στο 76′ ο Τάχατος έκανε το γύρισμα από τα δεξιά, ο Χατζηστραβός άφησε τη μπάλα να περάσει κάτω από τα πόδια του και ο Μπαλογιάννης με κεραυνό ανέβασε κι άλλο τον δείκτη του σκορ και στο 80′ ο Πανίδης ολοκλήρωσε το χατ τρικ με κεφαλιά μετά από σέντρα του Χατζηστραβού.

Η σύνθεση του Δικεφάλου:Παπαδόπουλος, Λύρατζης (65′ Τάχατος), Τσαούσης, Διαμάντης, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Μπαλογιάννης , Χατζηστραβός, Δούμτσης (46′ Σαλαμούρας), Γαϊτανίδης (46′ Πουρναράς), Πανίδης

.....................................................

14.36: Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

43ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 3-0 ο ΠΑΟΚ! Σκόρερ ο Χατζηστραβός με όμορφο, σκαφτό τελείωμα!

41ο λεπτό:  ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Γαϊτανίδης με σουτ έξω από την περιοχή κάνει το 2-0!!!!

15ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον τερματοφύλακα του ΠΑΣ να σταματάει σου του Δούμτση

7ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ για την Κ19! Σέντρα Γαϊτανίδη, πλασέ Πανίδη και 1-0

Το παιχνίδι ξεκίνησε

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Παπαδόπουλος, Λύρατζης, Τσαούσης, Διαμαντής, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Μπαλογιάννης, Χατζηστραβός, Δούμτσης, Γαϊτανίδης, Πανίδης. Αναπληρωματικοί: Ταλιχμανίδης, Τάχατος, Πουρναράς, Σαλαμούρας, Μανιώτης, Γιαξής, Θεοδωρίδης

Ο Δικέφαλος με 37 βαθμούς σε 13 ματς βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας και ο ΠΑΣ με 19 βαθμούς σε 14 παιχνίδια βρίσκεται στην 8η θέση...

Η εξέλιξη της αγωνιστικής ...

ΑΓΩΝΑΣΓΗΠΕΔΟΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑSCOREΟΦΗ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΕΛΙΑΣ22/12 στις 10:302-3ΛΑΜΙΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΦΡΑΝΤΖΗΣ22/12/στις 10:451-2ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣΓΛΥΦΑΔΑΣ22/12 στις 11:30 0-0 ΠΑΟΚ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑLOLAS22/12 στις  13:307-0 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΠΑΟEMILEON22/12 στις 14:301-3 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΕΛΑΓ.Ι.ΡΕΝΤΗ22/12 στις 14:002-0 ΑΟ. ΞΑΝΘΗ-ΑΡΗΣΠΗΓΑΔΙΩΝ22/12 στις 14:301-3 AEK-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ23/12 στις 11:00