Διπλό ΚΑΙ επί του Ατρομήτου η Κ19!

Για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Super League, η Κ19 του ΠΑΟΚ κέρδισε εκτός έδρας την αντίστοιχη του Ατρομήτου με 1-2...

Η Κ19 του Δικεφάλου ταξίδεψε στην Αθήνα χωρίς τους Τζοβάρα και Μπαλογιάννη . Οι Γκαρσία και Σνάουτσνερ επέλεξαν να ξεκινήσουν με τον Παπαδόπουλο κάτω από τα δοκάρια, τους Λύρατζη , Μιχαηλίδη, Διαμαντή και Τσαούση στην άμυνα, Τσιγγάρα, Μελετίδη και Χατζηστραβό στα χαφ και επιθετική τριπλέτα με τους Δούμτση, Γαϊτανίδη και Πανίδη.

Ο ΠΑΟΚ από το ξεκίνημα είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, την οποία μετουσίωσε σε γκολ μόλις στο 13′. Σε μία κόντρα επίθεση ο Δούμτσης έβγαλε τετ α τετ των Γαϊτανίδη κι αυτός με ψύχραιμο τελείωμα έκανε το 0-1.

Ο Δικέφαλος είχε την κατοχή και τον έλεγχο, αλλά κόντρα στη ροή του αγώνα στο 31′ ισοφαρίστηκε από τον Ατρόμητο με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή. Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη ο Γκαρσία έριξε στη μάχη τους Σαλαμούρα και Γκαργκαλατζίδη, ο ΠΑΟΚ ανέβασε στροφές και έψαξε το γκολ, με τον Ατρόμητο να περιορίζεται σε παθητικό ρόλο και να ψάχνει τις κόντρα επιθέσεις.Στο 75′ οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες και πέντε λεπτά μετά ο Χατζηστραβός έκρινε την αναμέτρηση.

Ο αρχηγός του Δικεφάλου με όμορφη ατομική ενέργεια απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο και εκτέλεσε για το 1-2.Ο ΠΑΟΚ εκμεταλλεύτηκε την ισοπαλία με 1-1 της ΑΕΚ στην έδρα του Παναθηναϊκού και ανέβασε την διαφορά από τη δεύτερη Ένωση στους τρεις βαθμούς.

Η σύνθεση του Δικεφάλου: Παπαδόπουλος, Λύρατζης , Τσαούσης, Μιχαηλίδης, Διαμαντής, Τσιγγάρας, Μελετίδης (46′ Σαλαμούρας), Χατζηστραβός, Πανίδης, Δούμτσης (70′ Βουτσάς), Γαϊτανίδης (46′ Γκαργκαλατζίδης)

......................................

79ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 1-2 ο ΠΑΟΚ. Εξαιρετική ατομική ενέργεια από τον Χατζηστραβό και άψογο τελείωμα!

74ο λεπτό: Με "10" συνεχίζει ο Ατρόμητος

70ό λεπτό: Στη θέση του Δούμτση μπήκε ο Βουτσάς

46ο λεπτό: Στις θέσεις των Γαϊτανίδη και Μελετίδη μπαίνουν στο γήπεδο οι Σαλαμούρας και Γκαργκαλατζίδης

Ξεκίνησε η επανάληψη

Ημίχρονο, με τον ΠΑΟΚ να είναι στο 1-1 παά την υπεροχή του

31ο λεπτό: Ο Ατρόμητος ισοφαρίζει με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή

13ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ για την Κ19 και 0-1. Αντεπίθεση για τον Δικέφαλο, ασίστ από τον Δούμτση και γκολ από τον Γαϊτανίδη!

Το παιχνίδι ξεκίνησε ...

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Παπαδόπουλος, Λύρατζης, Τσαούσης, Μιχαηλίδης, Διαμαντής, Τσιγγάρας, Μελετίδης (46' Γκαργκαλατζίδης), Χατζηστραβός, Πανίδης, Δούμτσης (70' Βουτσάς), Γαϊτανίδης (46' Σαλαμούρας). Αναπληρωματικοί:  Ταλιχμανίδης, Ξιφιλίνος, Βουτσάς, Μανιώτης, Σαλαμούρας, Γκαργκαλατζίδης, Θεοδωρίδης