Ντόρτι και αγκαλιά με τον τίτλο η Κ20!

Για την 30ή αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Super League, η Κ20 του ΠΑΟΚ κέρδισε στις Αθλητικές Εγκαταστάσεις του Λόλα στη Σουρωτή, την αντίστοιχη του Πλατανιά με 4-0...

Ξεκάθαρη και πληθωρική ήταν μία ακόμα νίκη για την Κ20 του ΠΑΟΚ, ένα βήμα πλέον πριν το νήμα και την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Ο Δικέφαλος κέρδισε 4-0 τον Πλατανιά στη Σουρωτή, δεν μπήκε καν στη διαδικασία να πιεστεί και σκέφτεται ήδη το παιχνίδι με το Λεβαδειακό για την τελευταία αγωνιστική της Super League. Η διαφορά του με τον Παναθηναϊκό (κέρδισε νωρίτερα 6-1 την Ξάνθη) είναι στους τρεις βαθμούς και επαφίεται πια μόνο στον ίδιο το αν θα χριστεί πρωταθλητής.

Εξ αρχής δεν έδωσε περιθώρια αντίδρασης ο ΠΑΟΚ. Προηγήθηκε, νωρίς, στο 17' με τον Λύρατζη, έπειτα από ασίστ του Γκαργκαλατζίδη κι εκμεταλλεύτηκε το προβάδισμα, επιδεικνύοντας αυτοπεποίθηση. Ακολούθησε μια καλή ευκαιρία του Μαρκόφσκι κι ένα δοκάρι του Κόζακ, πριν ο έρθει ο Γκαργκαλατζίδης για το 2-0 στο 24'. Την ωραία ασίστ έβγαλε ο Μαρκόφσκι.Στο ίδιο επιθετικό τέμπο για τον ΠΑΟΚ κύλησε και το δεύτερο ημίχρονο.

Στο 55' ο Γκαργκαλατζίδης συνεργάστηκε ωραία με τον Μπαλογιάννη κι έκανε το 3-0 και στο 62΄ ήταν η σειρά του Μαρκόφσκι να σκοράρει, έπειτα από ασίστ του Τσαούση. Στο 80', δε, λίγο έλειψε να γίνει το 5-0, από τον Παπαδόπουλο...

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Σιαμπάνης, Διαμαντής, Μιχαηλίδης, Λύρατζης (66' Παπαθανασίου), Τσαούσης, Τσιγγάρας, Χατζηστραβός (75΄Παπαδόπουλος), Μπαλογιάννης (66' Αηδονίδης), Κόζακ, Γκαργκαλατζίδης, Μαρκόφσκι.

.........................................

57ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 4-0 ο Μαρκόφσκι

54ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 3-0 ο Γκαργκαλατζίδης

Στο 50' το παιχνίδι

Ξεκίνησε η επανάληψη

24ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ για τον ΠΑΟΚ. O Μαρκόφσκι σερβίρει, ο Γκαργκαλατζίδης εκτελεί και 2-0

16ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ. Ο Λύρατζης μετά από ασίστ του Χατζηστραβού ανοίγει το σκορ

Το παιχνίδι ξεκίνησε ...

H σύνθεση του ΠΑΟΚ:  Σιαμπάνης, Λυράζτης, Τσαούδης, Διαμαντής, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Μπαλογιάννης, Χατζηστραβός, Γκαργκαλατζίδης, Κόζακ, Μαρκόφσκι. Αναπληρωματικοί: Παπαδόπουλος Σ., Παπαθανασίου, Μανιώτης, Αηδονίδης,Δούμτσης, Παπαδόπουλος Χ., Τζοβάρας