Εξάσφαιρος ΠΑΟΚ, διέλυσε τον Απόλλωνα!

Για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Super League, η Κ20 του ΠΑΟΚ συνέτριψε στο αθλητικό κέντρο του Λόλα την αντίστοιχη του Απόλλωνα Σμύρνης με 6-0

Οι Πάμπλο Γκαρσία και Μίροσλαβ Σνάουτσνερ παρέταξαν μία άκρως νεανική 11άδα κόντρα στην αθηναϊκή ομάδα με τον Συμεών Παπαδόπουλο κάτω από τα γκολποστ, τους Λύρατζη και Τσαούση στα άκρα της άμυνας, τους Μιχαηλίδη και Διαμαντή στα στόπερ, τους Τσιγγάρα, Μπαλογιάννη και Χατζηστραβό στα χαφ με επιθετική τριάδα τους Τζοβάρα, Παπαδόπουλο Χ. και Γκαργκαλατζίδη.Από το πρώτο λεπτό οι παίκτες του Δικεφάλου έκλεισαν τους φιλοξενούμενους στα καρέ τους και άρχισαν να σφυροκοπούν την αντίπαλη εστία.

Στο πρώτο τέταρτο ο Τζοβάρας έχασε δύο καλές ευκαιρίες με ισάριθμες κεφαλιές μετά από γεμίσματα του Λύρατζη, ενώ ο Γκαργκλατζίδης είδε στο 21′ τον αντίπαλο τερματοφύλακα να τον νικά σε τετ α τετ.Δύο λεπτά μετά όμως ο νεαρός φορ με ωραία ατομική ενέργεια «χόρεψε» την αντίπαλη άμυνα και με άψογο τελείωμα άνοιξε το σκορ. Μέχρι να φτάσουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους ο ΠΑΟΚ είχε μία φλύαρη υπεροχή χωρίς να δημιουργήσει πολλές ευκαιρίες, αλλά από το 35′ και μετά με ένα επιθετικό κρεσέντο κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια με το σκορ στο 3-0.

Αρχικά οι αμυντικοί του Απόλλωνα έσωσαν σίγουρο γκολ, διώχνοντας την μπάλα πάνω στη γραμμή μετά από προσπάθεια του Χατζηστραβού, στην συνέχεια μετά από φάση διαρκείας η μπάλα έφτασε στον Τσιγγάρα ο οποίος εκτέλεσε για το 2-0, ενώ το τρίτο γκολ του Δικεφάλου πέτυχε ο Χατζηστραβός στο 44′ παίρνοντας το ριμπάουντ μετά από εντυπωσιακή επέμβαση του αντίπαλου γκολκίπερ, ο οποίος δύο λεπτά νωρίτερα είχε πραγματοποιήσει νέα μεγάλη διπλή απόκρουση.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός έπεσε αισθητά, με τους γηπεδούχους να ελέγχουν πλήρως τον ρυθμό, πριν αναλάβει δράση στο τελευταίο τέταρτο ο Γκαργκαλατζίδης και πετύχει τρία ακόμα γκολ, υπογράφοντας τον θρίαμβο της ομάδας του.Στο 77′ με κεφαλιά μετά από φάουλ του Τσαούση έκανε το 4-0, στο 89′ με κοντινό πλασέ έφτασε στο χατ τρικ, ενώ στο 90′ ολοκλήρωσε το καρέ του και έγραψε το τελικό 6-0 με κεφαλιά μετά από σέντρα του Τζοβάρα.

Η σύνθεση του Δικεφάλου :Παπαδόπουλος Σ., Διαμαντής (46′ Βουτσάς), Μιχαηλίδης, Λύρατζης, Τσιγγάρας, Τσαούσης, Παπαδόπουλος Χ. (61′ Δούμτσης), Μπαλογιάννης (61′ Μανιώτης), Γκαργκαλατζίδης, Χατζηστραβός, Τζοβάρας

.............................................

Θυμηθείτε την εξέλιξη του ματς

90o λεπτό: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Τέταρτο γκολ του Γκαργκαλατζίδη και 6-0

89o λεπτό: Ο Γκαργκαλατζίδης φτάνει στο χατ τρικ και κάνει το 5-0

77ο λεπτό: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 4-0 με σκόρερ τον Γκαργκαλατζίδη

62' Μεγάλη ευκαιρία με τον Δούμτση να αστοχεί σε τετ α τετ

61ο λεπτό: Μανιώτης και Δούμτσης στην θέση του Μπαλογιάννη και Παπαδόπουλου Χ αντίστοιχα

60ο λεπτό: Παραμένει το σκορ στο 3-0

46ο λεπτό: Στην θέση του Διαμαντή περνάει ο Βουτσάς

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

45ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Χατζηστραβός μετά από προσπάθεια του Χρήστου Παπαδόπουλου

43ο λεπτό: Διπλή μεγάλη επέμβαση από τον τερματοφύλακα του Απόλλωνα που κρατάει το 2-0

42ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Τσιγγάρας και 2-0 ο ΠΑΟΚ!

35ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Χατζηστραβό να σουτάρει και την άμυνα του Απόλλωνα να διώχνει πάνω στη γραμμή

Φτάσαμε στο 30' ο ΠΑΟΚ κυριαρχεί στο γήπεδο με τους φιλοξενούμενους να αρκούνται σε παθητικό παιχνίδι, παρά το σε βάρος τους σκορ...

24ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο ΠΑΟΚ με τον Γκαργκαλατζίδη, που με ωραία ατομική προσπάθεια άνοιξε το σκορ, όπως άλλωστε αναμενόταν να συμβεί με βάση την εικόνα του αγώνα!

21ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα σταματά τον Γκαργκαλατζίδη σε τετ α τετ

15ο λεπτό: Μονότερμα το παιχνίδι, με τον ΠΑΟΚ να κυριαρχεί και να το ελέγχει απόλυτα. Το μόνο που λείπει για την ώρα είναι το γκολ

6ο λεπτό: Πρώτη καλή στιγμή για ΠΑΟΚ, με κεφάλια του Τζοβάρα μετά από σέντρα του Λύρατζη, την οποία έδιωξε ο αντίπαλος τερματοφύλακας

15:12 Το παιχνίδι ξεκίνησε...

Η αναμέτρηση θα ξεκινήσει με μια μικρή καθυστέρηση μετά από αίτημα των φιλοξενούμενων, καθώς αργοπόρησαν να φτάσουν στη Σουρωτή

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Παπαδόπουλος Σ., Διαμαντής, Μιχαηλίδης, Λύρατζης, Τσιγγάρας, Τσαούσης, Παπαδόπουλος Χ., Μπαλογιάννης, Γκαργκαλατζίδης, Χατζηστραβός, Τζοβάρας. Αναπληρωματικοί: Συλλέκτης, Βουτσάς, Παπαθανασίου, Μανιώτης, Σταθόπουλος, Κόζακ, Δούμτσης

........................................................

Το πρόγραμμα της αγωνιστικής...

Α.Ε.Λ.-A.E.K.ΑΛΚΑΖΑΡ20/1 στις 11:000-1ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ-ΛΕΒΑΔΕΙΑΑΛΙΚΙΑΝΟΥ20/1 στις 12:000-0ΛΑΜΙΑ-ΑΣΤΕΡΑΣΦΡΑΝΤΖΗΣ20/1 στις 12:300-1Π.Α.Ο.Κ.-ΑΠΟΛΛΩΝ LOLAS20/1 στις 15:006-0ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΞΑΝΘΗΡΕΝΤΗ21/1 στις  12:00-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-Α.Ο.Κ.Γ.ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ21/1 στις 12:00-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ EPIRUS21/1 στις  12:00-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣEMILEON21/1 στις 14:30-