Μπορούσε το διπλό, έμεινε στο Χ

Η Κ20 του Δικεφάλου, αναδείχθηκε ιόπαλη με σκορ 2-2 στη Γλυφάδα απέναντι στην αντίστοιχη του Πανιωνίου, σε παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομών της Super League...

Έπαιξε καλό ποδόσφαιρο, ήταν ανώτερη από τον αντίπαλο της, αλλά παρόλα αυτά δεν κατάφερε να πανηγυρίσει το τρίποντο. Η Κ20 του Δικεφάλου αναδείχθηκε ισόπαλη με 2-2 στην έδρα του Πανιωνίου για την 12η αγωνιστική της Super League Σουρωτή.

Οι Γκαρσία και Σνάουτσνερ κατέβασαν την ομάδα με 4-3-3, με τον Μούτσα στην εστία, τους Λύρατζη και Παπαθανασίου στα άκρα της άμυνας, τους Δημητρίου και Διαμαντή στα στόπερ, τους Μπαλογιάννη και Χατζηδίμπα στα χαφ, με τον Χατζηστραβό να επιστρέφει στην 11άδα σε ρόλο επιτελικού και επιθετική τριπλέτα τους Γαϊτανίδη, Παπαδόπουλο και Γκαργκαλατζίδη.Η αναμέτρηση διεξήχθη σε συνθετικό χλοοτάπητα αλλά αυτό δεν επηρέασε καθόλου τους παίκτες του Δικεφάλου που ξεκίνησαν εντυπωσιακά το παιχνίδι.

Μόλις στα 40″ μετά από έναν εξαιρετικό συνδυασμό, ο Γαϊτανίδης σέρβιρε στον Γκαργκαλατζίδη και αυτός εκτέλεσε για το 0-1. Επτά λεπτά μετά ο Πανιώνιος απάντησε. Ο Παπαδόπουλος υπέπεσε σε πέναλτι και οι Κυανέρυθροι ισοφάρισαν. Μέχρι την ανάπαυλα το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με τις δύο ομάδες να έχουν τις στιγμές τους, με το σκορ να μην αλλάζει.Με την έναρξη της επανάληψης ο Γκαρσία πέρασε τον Κόζακ στο παιχνίδι και ο ΠΑΟΚ έψαξε το γκολ που θα του έδινε το προβάδισμα κλείνοντας τον αντίπαλο στα καρέ του.

Στο 67′ όμως οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν μία ολιγωρία στο κέντρο της άμυνας του Δικεφάλου και προηγήθηκαν.Η χαρά τους όμως κράτησε μόλις ένα λεπτό. Μετά την σέντρα οι παίκτες του Δικεφάλου κέρδισαν φάουλ, ο Κόζακ το εκτέλεσε απευθείας, η μπάλα βρήκε το δοκάρι και ο Τζοβάρας στην επαναφορά έκανε το 2-2.Στο υπόλοιπο της αναμέτρησης ο ΠΑΟΚ κυριάρχησε πλήρως, απείλησε κυρίως με στημένα και γεμίσματα, αλλά δεν βρήκε το γκολ της νίκης και έχασε πολύτιμο έδαφος στο κυνήγι της κορυφής.

Η σύνθεση του Δικεφάλου: Μούτσα, Παπαθανασίου, Λύρατζης, Διαμαντής, Δημητρίου , Χατζηδίμπας, Μπαλογιάννης (60′ Τζοβάρας), Χατζηστραβός, Παπαδόπουλος (64′ Τσιγγάρας), Γαϊτανίδης (46′ Κόζακ), Γκαργκαλατζίδης

Τέλος αγώνα

85ο λεπτό: Λίγο πριν το φινάλε πάντα στο 2-2 το ματς

70ο λεπτό: Στην θέση του Παπαδόπουλου περνάει ο Τσιγγάρας

69ο λεπτό: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Άμεση απάντηση για τον ΠΑΟΚ, από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κόζακ η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Τζοβάρας φέρνει το ματς στα ίσια 2-2

67ο λεπτό: O Πανιώνιος κάνει το 2-1

60ο λεπτό: O Δικέφαλος συνεχίζει από τα μέσα του πρώτου μέρους να έχει τα ηνία του ματς και προσπαθεί να φτάσει σε ένα δεύτερο γκολ

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

46ο λεπτό:  Στην θέση του Γαϊτανίδη περνάει ο Κόζακ

Τέλος ημιχρόνου

30ο λεπτό: To ματς παραμένει ισόπαλο με σκορ 1-1 όπως διαμορφώθηκε από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης

8ο λεπτό: 1-1 ο Πανιώνιος με ανύπαρκτο πέναλτι - εφεύρεση του διαιτητή Φίτσα!!!

1ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο ΠΑΟΚ με τον Γκαργκαλατζίδη μετά συνεργασία με Παπαδόπουλο - Γαϊτανίδη

Το παιχνίδι ξεκίνησε...

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μούτσα, Παπαθανασίου, Λύρατζης, Δημητρίου, Διαμαντής, Χατζηδίμπας, Μπαλογιάννης, Χατζηστραβός, Γκαργκαλατζίδης Παπαδόπουλος, (70'Τσιγγάρας)  Γαϊτανίδης (46' Κόζακ)  Αναπληρωματικοί: Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Βρακάς, Συλλέκτης, Κόζακ, Τζοβάρας, Δούμτσης

Οι παίκτες του Πάμπλο Γκαρσία με 23 βαθμούς σε 10 αγώνες βρίσκονται στη 2η θέση του πρωταθλήματος, ενώ οι γηπεοδούχοι με 17 στην 7η...