Διπλό και κορυφή για την Κ20!

Για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Super League, η Κ20 του ΠΑΟΚ κέρδισε εκτός έδρας την αντίστοιχη της αεκ με 0-2, στο Δημοτικό γήπεδο του Γαλατσίου ...

Σε ένα παιχνίδι στο οποίο κυριάρχησαν τα πολλά λάθη (ειδικά στο πρώτο ημίχρονο) και από τις δύο ομάδες, αλλά και οι δυνατές προσωπικές μονομαχίες στη μεσαία γραμμή, οι παίκτες του Γκαρσία βρήκαν τον τρόπο και έφτασαν στη νίκη, χάρη σε γκολ που σημείωσαν ο Χατζηστραβός στο 26ο λεπτό, μετά από κάθετη πάσα του Μπαλογιάννη και ο Γκαργκαλατζίδης στο 68' μετά από ασίστ του Χατζηστραβού!

Ο Δικέφαλος στο διάστημα μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης, έλεγξε το παιχνίδι και πήρε το τρίποντο που τον έφερε και πάλι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, όπου έχει συγκάτοικο τον βάζελο...

H σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μούτσα, Δημητρίου, Διαμαντής, Λύρατζης, Μπαλογιάννης, Τσαούσης, Κόζακ (70' Μανιώτης), Χατζηδίμπας, Γκαργκαλατζίδης, Χατζηστραβός (Παπαδόπουλος Χ.,), Βρακάς (60' Τζοβάρας)

..........................................................

80ό λεπτό: Κλείνει τις αλλαγές ο ΠΑΟΚ, με τον Χρήστο Παπαδόπουλο να περνάει στη θέση του Χατζηστραβού

70ό λεπτό: Μανιώτης στη θέση του Κόζακ

68ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Γκαργκαλατζίδης μετά από ασίστ του Χατζηστραβού

65ο λεπτό: Δεν έχει αλλάξει κάτι στην εικόνα του ματς στην επανάληψη, ο ΠΑΟΚ δεν απειλεί αλλά και δεν απειλείται από τους γηπεδούχους

60ό λεπτό: Τζοβάρας στη θέση του Βρακά

Ξεκίνησε η επανάληψη

Παιχνίδι με δυνατές μονομαχίες στο Γαλάτσι αλλά και πολλά λάθη από τους παίκτες και των δύο ομάδων. Ο ΠΑΟΚ έχει βελτιωθεί μετά το 0-1, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν μια δυο μικροευκαιρίες στο πρώτο 20λεπτο...

26ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Χατζηστραβός που βγήκε στην πλάτη της άμυνας μετά από κάθετη πάσα του Μπαλογιάννη σκόραρε!

20ό λεπτό: Ισορροπημένο παιχνίδι στο πρώτο 20λεπτο, παιχνίδι κέντρου χωρίς φάσεις μπροστά στις δύο εστίες

Το παιχνίδι ξεκίνησε...

Ο ΠΑΟΚ με 20 βαθμούς βρίσκεται στην 2η θέση και η αεκ με 10 στην 8η. Οι παίκτες του Γκαρσία με νίκη πιάνουν την κορυφή!

Τα αποτελέσματα της αγωνιστικής...

ΑΓΩΝΑΣΓΗΠΕΔΟΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑSCOREΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΞΑΝΘΗEMILEON4/11 στις 10:300-1 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ -ΠΑΝΙΩΝΙΟΣΡΟΥΦ4/11 στις 12:001-1ΑΣΤΕΡΑΣ -ΠΑΟΒΟΗΘΗΤΙΚΟ ΠΑΕ 4/11 στις 13:002-2ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ-ΛΑΜΙΑΑΓ.ΣΠΥΡΙΔΩΝ4/11 στις 13:001-0ΑΠΟΛΛΩΝ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ5/11 στις 10:301-1
A.E.K.-Π.Α.Ο.Κ.ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ5/11 στις 11:300-2
ΟΣΦΠ-ΠΛΑΤΑΝΙΑΣΑΓ.Ι.ΡΕΝΤΗ5/11 στις 11:30

3-0

Α.Ο.Κ.-Α.Ε.Λ....αναβλήθηκε *-

* Ο αγώνας "Α.Ο.Κ. - Α.Ε.Λ. " που είχε ορισθεί για την Κυριακή 5/11, αναβάλλεται και θα ορισθεί εκ νέου από τη Διοργανώτρια.