Συνεχίζει ακάθεκτη η Κ20!!!

Άνετη και ωραία η Κ20 νίκησε και τη Λαμία με 3-0 και παρέμεινε πρώτη και αήττητη στο πρωτάθλημα αν και έπαιζε με 10 από το 40 !!!

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε με τους Μούτσα, Διαμαντής, Δημητρίου, Λύρατζης, Τσαούσης, Μπαλογιάννης, Κόζακ, Χατζηδίμπας, Σταθόπουλος, Χατζηστραβός, Γαϊτανίδης. Η αποβολή του Διαμαντή στο 40 δεν ήταν ικανή να κόψει τη φόρα της ομάδας του Γκαρσία που πήρε κεφάλι στο σκόρ με τον Χατζηστραβό στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ! Ο ΠΑΟΚ διαχειρίστηκε άψογα τον αγώνα και τελείωσε τη δουλειά με το γκολ του Λυρατζή. Ο Τζοβάρας απλά έδωσε την ασίστ για το δεύτερο γκολ του Λυρατζή που έκανε και το τελικό 3-0.

Δείτε το λαιβ της αναμέτρησης!

H σύνθεση του Δικεφάλου: Μούτσα, Διαμαντής, Δημητρίου, Λύρατζης, Τσαούσης, Μπαλογιάννης, Κόζακ, Χατζηδίμπας, Σταθόπουλος, Χατζηστραβός, Γαϊτανίδης

Αναπληρωματικοί:  Συλλέκτης, Παπαθανασίου, Μανιώτης, Βρακάς, Δούμτσης, Παπαδόπουλος, Τζοβάρας

Ξεκίνησε το παιχνίδι

15o λεπτό: Χωρίς σκορ η αναμέτρηση στα πρώτα λεπτά

16o λεπτό: Μεγάλη επέμβαση του τερματοφύλακα της Λαμίας σε προσπάθεια του Χατζηστραβού

28o λεπτό: Γύρισμα του Σταθόπουλου, τελείωμα του Γαϊτανίδη, η μπάλα άουτ

38ο λεπτό: Δύο καλά σουτ από Μπαλογιάννη και Κόζακ. Το 0-0 παραμένει

40ο λεπτό: Δεύτερη κίτρινη για τον Διαμαντή. Με δέκα συνεχίζει ο ΠΑΟΚ

45+3ο λεπτό: Γκοοολλλ!! Ο Χατζηστραβός με εξαιρετική ενέργεια και άψογο τελείωμα κάνει το 1-0 !!!!

45+4ο λεπτό: Λήξη ημιχρόνου στην Σουρωτή. Κ20 ΠΑΟΚ-Λαμία 1-0

46ο λεπτό: Σέντρα στο δεύτερο μέρος. Στην θέση του Γαϊτανίδη περνάει ο Τζοβάρας

63ο λεπτό: Στην θέση του Σταθόπουλου περνάει ο Παπαθανασίου

75ο λεπτό: Στην θέση του Κόζακ περνάει ο Μανιώτης

78ο λεπτό: Γκοοολλλ!!! Ασίστ Μπαλογιάννη, άψογο πλασέ του Λύρατζη και 2-0 για τον ΠΑΟΚ!!

90o λεπτό: Γκολλλ!!! Ο Λύρατζης παίρνει την ασίστ από τον Τζοβάρα και γράφει το 3-0

Τελικό αποτέλεσμα: Κ20 ΠΑΟΚ-Λαμία 3-0