Σκορ και θέαμα από την Κ20!!! (vid)

Για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Super League, η Κ20 του ΠΑΟΚ, διέλυσε στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Λώλα, την αντίστοιχη της Κέρκυρας με 7-0...

Πρωταγωνιστές της μεγάλης σε έκταση νίκης οι Χατζηστραβός, Παπαθανασίου και Δούμτσης. Οι Πάμπλο Γκαρσία και Μίροσλαβ Σνάουτσνερ επέλεξαν να κάνουν πρεμιέρα με σχηματισμό 4-3-3, με τον Μούτσα να παίρνει θέση κάτω από τα γκολπόστ, τους Δημητρίου και Μιχαηλίδη να ξεκινούν στα στόπερ, αριστερά στην άμυνα ο Τσαούσης, δεξιά ο Παπαθανασίου, στο κέντρο οι Μίσκοβιτς, Χατζηδίμπας, με τον Χατζηστραβό σε ελεύθερο ρόλο μπροστά τους και επιθετική τριπλέτα τους Κόζακ, Τζοβάρα και Γκαργκαλατζίδη, σε ένα κράμα παικτών που αγωνίστηκαν πέρυσι στην Κ20 και άλλων που πήραν προαγωγή από την Κ17.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και έψαξαν το γρήγορο γκολ. Αυτό ήρθε στο 7′, όταν ο Παπαθανασίου με εξαιρετικό, συρτό γύρισμα βρήκε τον Χατζηστραβό στο πέναλτι κι αυτός εκτέλεσε για το 1-0. Ο ΠΑΟΚ μετά το γκολ ανέβασε ρυθμό και άρχισε να... σφυροκοπά την αντίπαλη άμυνα. Για μισή ώρα οι παίκτες του Δικεφάλου έχασαν πολλές ευκαιρίες, είχαν δύο δοκάρια, με το 2-0 να γίνεται στο 38′ από τον Γκαργκαλατζίδη, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε κακή απομάκρυνση των αμυντικών της ΑΟΚ Κέρκυρα και πλάσαρε για να διαμορφώσει το σκορ του πρώτου μέρους. Η Κ20 του ΠΑΟΚ μπήκε δυνατά και στην επανάληψη και στο 48′ ανέβασε κι άλλο τον δείκτη του σκορ με τον Τζοβάρα να κάνει κοντινή προβολή μετά από σέντρα του Παπαθανασίου.

Ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων και τα δοκάρια του σταμάτησαν αρκετές φορές τις προσπάθειες των παικτών του Γκαρσία, οι οποίοι όμως με ένα ξέσπασμα στο τελευταίο τέταρτο ανέβασαν στα ύψη το σκορ. Στο 76′ ο Χατζηστραβός με καρφωτή κεφαλιά, εκμεταλλεύτηκε άψογα την τρίτη ασίστ του Παπαθανασίου στο παιχνίδι, και στην συνέχει ανέλαβε ρόλο δημιουργού για να σκοράρει δις ο Δούμτσης με ωραία τελειώματα. Ο νεαρός φορ μάλιστα, που μπήκε στο 68′ έκανε χατ τρικ στο 86′, παίρνοντας το ριμπάουντ μετά από απόκρουση και έγραψε το τελικό 7-0.

Η σύνθεση του Δικεφάλου: Μούτσα, Παπαθανασίου, Δημητρίου , Μιχαηλίδης, Τσαούσης, Μίσκοβιτς (59′ Μανιώτης), Χατζηδίμπας, Χατζηστραβός, Τζοβάρας, Κόζακ (46′ Γαϊτανίδης), Γκαργκαλατζίδης (68′ Δούμτσης).

.....................................................

86ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και χατ τρικ ο Δούμτσης!

84ο λεπτό: 6-0 ο ΠΑΟΚ και πάλι με τον Δούμτση!

82ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Δούμτσης και 5-0 με εκλπηκτικό σουτ από το ύψος του πάναλτι

76ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Χατζηστραβός με κοντινή κεφαλιά μετά από σέντρα του Παπαθανασίου

68o λεπτό: Δούμτσης αντί του Γκαργκαλατζίδη, κλείνει τις αλλαγές ο Πάμπλο Γκαρσία

61o λεπτό: 2η αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Μανιώτη να περνάει στη θέση του Μίσκοβιτς

58ο λεπτό: Νέο δοκάρι, το τρίτο για τον ΠΑΟΚ με τον Τζοβάρα, σε μια πολύ μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ!!!

49ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Τζοβάρας με κοντινό σουτ, μετά από μπαλιά του Παπαθανασίου, 2η ασίστ στυο ματς

12:06 Ξεκίνησε η επανάληψη, με τον Γαϊτανίδη να περνάει στη θέση του Κόζακ

Ημίχρονο στη Σουρωτή με τον ΠΑΟΚ να προηγείται με 2-0, έχοντας χάσει καλές ευκαιρίες για να πετύχει περισσότερα γκολ

45+1' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, μετά από ωραία ανάπτυξη το σουτ του Τσαούση πέρασε άουτ!

44ο λεπτό: Άουτ το σουτ του Τζοβάρα μετά από το γύρισμα του Χατζηδίμπα

42ο λεπτό: Ακυρώνεται σαν οφ σάιτ το γκολ που σημείωσε με τακουνάκι ο Γκαργκαλατζίδης, ιδιαίτερα εντυπωσιακό τελείωμα από τον νεαρό επιθετικό μας

39ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Γκαργκαλατζίδης που εκμεταλλεύτηκε ιδανικά λάθος της άμυνας

33ο λεπτό: Τετ α τετ ο Γκαργκαλατζίδης, στο δοκάρι η μπάλα, στη συνέχεια το σουτ του Χατζηδίμπα το μπλόκαρε ο τερματοφύλακας Θανασούλας

30ό λεπτό: Ο Θανασούλας αποκρούει εξ επαφής την κεφαλιά του Μίσκοβιτς

23ο λεπτό: Ο Τζοβάρας μπήκε στην περιοχή, το πλασέ του όμως βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και πέρασε άουτ

14ο λεπτό: Δοκάρι για την Κέρκυρα

12ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία με τον Κόζακ να πιάνει την κεφαλιά και η μπάλα να γλείφει το δοκάρι

8ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Χατζηστραβός, μετά από εξαιρετικό γύρισμα του Παπαθανασίου κάνει το 1-0

To παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

ΠΑΟΚ:  Μούτσα, Παπαθανασίου, Δημητρίου, Μιχαηλίδης, Τσαούσης, Μίσκοβιτς (61' Μανιώτης), Χατζηδίμπας, Χατζηστραβός, Τζοβάρας, Κόζακ (46' Γαϊτανίδης), Γκαργκαλατζίδης (68' Δούμτσης).

Κέρκυρα: Θανασούλας, Τσάνης, Θεοδωρίδης, Γκίτσης, Ζωχιός, Κέντρος, Τρεπεκλής, Βλάχος, Λαμπόγλου, Ζαΐμης, Μίσκου

.......................................................