Νίκη στη Σουρωτή, αλλά με μέτρια εμφάνιση η Κ17!

Για την 3η αγωνιστική του 3ου γύρου του Βορείου Ομίλου, η πρωτοπόρος Κ17 του ΠΑΟΚ, κέρδισε στο αθλητικό κέντρο του Λώλα στη Σουρωτή, την αντίστοιχη της Κέρκυρας με 2-0...

Στο ρελαντί η Κ17 επικράτησε 2-0 της Κέρκυρας, φτάνοντας με άνεση στην έβδομη συνεχόμενη νίκη της κι εξακολουθεί, φυσικά, να οδηγεί το πρωτάθλημα της Super League με 32 βαθμούς έναντι 26 της Ξάνθης.

Το 1-0 για τον ΠΑΟΚ πέτυχε μόλις στο 5' ο Γαϊτανίδης μετά από ωραία κομπίνα. Νωρίς, στο 29' ο Δικέφαλος εξασφάλισε τη νίκη, δεδομένου ότι δεν απειλήθηκε, με γκολ του Γκαργκαλατζίδη, έπειτα από σέντρα του Γαϊτανίδη.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Ταλιχμανίδης, Τάχατος, Γεωργιάδης, Μουτζούρης, Βουτσάς, Μανιώτης (63' Χρ. Βουτσάς), Σαλαμούρας (63' Μπούμπας), Βρακάς, Γαϊτανίδης (63' Πουρναράς), Δούμτσης (63΄ Καλουτσικίδης), Γκαργκαλατζίδης (46' Τσιγγάρας).

................................................

88ο λεπτό: Ο Καλουτσικίδης μετά από κάθετη στην πλάτη της άμυνας, πλάσαρε πάνω στον Παγκράτη!

80ό λεπτό: Κεφαλιά του ίδιου από καλή θέση άουτ

79ο λεπτό: Τετ α τετ ο Τσιγγάρας, πλάσαρε πάνω στον τερματοφύλακα

74ο λεπτό: Παρά το αριθμητικό πλεονέκτημα, δεν είναι καλή η εικόνα της ομάδας στην επανάληψη...

70ό λεπτό: Εντυπωσιακό κοντρόλ ο Καλουτσικίδης και απευθείας σουτ με τη μια, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

62ο λεπτό: Τετραπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Βγήκαν Μανιώτης, Δούμτσης, Γαϊτανίδης, Σαλαμούρας και μπήκαν Βουτσάς Χρ., Πουρναράς, Μπούμπας, Καλουτσικίδης

55ο λεπτό: Με 10 συνεχίζει η Κέρκυρα, καθώς αποβλήθηκε παίκτης της με 2 κίτρινες

12:37 Ξεκίνησε η επανάληψη με τον Τσιγγάρα να περνάει στο ματς στη θέση του Γκαργκαλατζίδη

Ημίχρονο στη Σουρωτή με τον ΠΑΟΚ να προηγείται με 2-0, αλλά οι παίκτες μας έχουν κάνει αρκετά λάθη στην ανάπτυξη του παιχνιδιού

40ό λεπτό: Μακρινό δυνατό σουτ του Γαϊτανίδη, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι

34ο λεπτό: Πλασέ στην κίνηση απότον Γαϊτανίδη από το ύψος του πέναλντι πέρασε άουτ

32ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 2-0! Φάουλ του Βρακά απέκρουσε δύσκολα ο Παγκράτης, η μπάλα πήγε στον Γαϊτανίδη που σέντραρε και ο Γκαργκαλατζίδης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

27ο λεπτό: Αρχισε να φυσάει στη Σουρωτή, ενώ έχει πέσει η ποιότητα του παιχνιδιού μετά το πολύ δυνατό ξεκίνημα του ΠΑΟΚ...

21ο λεπτό: Μακρινό σουτ του Δούμτση άουτ

15ο λεπτό: Κάθετη στον Γαϊτανίδη που βγήκε τετ α τετ, αλλά πλάσαρε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

14ο λεπτό: Ωραία προσπάθεια του Γαϊτανίδη από τα δεξιά, απέφυγε δύο αντιπάλους, αλλά σούταρε άουτ

13ο λεπτό: Ο Βρακάς εκτέλεσε φάουλ με την μπάλα να περνάει πάνω από το δοκάρι του Παγκράτη

10ο λεπτό: Ο ΠΑΟΚ έχει την πρωτοβουλία με τους φιλοξενούμενους να αμύνονται μαζικά πίσω από τη σέντρα!!!

7ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ από κοντά ο Γαϊτανίδης και 1-0 μετά από κομπίνα σε εκτέλεση φάουλ!

11:33 Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

Διατητής της αναμέτρησης ορίστηκε ο Στεριανός Παπάς, με βοηθούς τον Κατρατζή και την Τοπουζάκη

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ: Ταλιχμανίδης, Τάχατος, Βουτσάς Δημ., Βρακάς, Μουτζούρης , Σαλαμούρας (62' Καλουτσικίδης), Δούμτσης (62' Πουρναράς), Γεωργιάδης, Μανιώτης (62' Βουτσάς Χρ.), Γκαργκαλατζίδης (46' Τσιγγάρας), Γαϊτανίδης (62' Μπούμπας).

Κέρκυρα: Παγκράτης, Γιώτας, Αυλωνίτης, Βλάχος, Ζωχιός Σπ., Κωνσταντής, Γκασίδης, Μπάρδος, Κουλούρης, Μποντίνι, Στεργίου. Αναπληρωματικοί: Ρίζος, Βλάχος, Λάζαρης, Γκόγκος, Αγάθος, Τριανταφυλλόπουλος, Γουλιαρμής

...................................................

Το pregame της αναμέτρησης...

11:05: Σε εξέλιξη η προθέρμανση του ΠΑΟΚ στη Σουρωτή, με το πράσινο χρώμα στον αγωνιστικό χώρο να είναι ... υπό εξαφάνιση!

11:30 Όλα έτοιμα για τη σέντρα...