Διπλό στην Κέρκυρα η Κ17

Σε ένα από τα ελάχιστα ματς που πραγματοποιήθηκαν αυτό το σαββατοκύριακο η Κ17 του ΠΑΟΚ επικράτησε 0-4 της Κέρκυρας.

Ο Δικέφαλος που βρίσκεται στη πρώτη θέση του Βορείου Ομίλου ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο και καθάρισε εύκολα το ματς. Στο 64′ ο Λύρατζης άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Γκαργκαλατζίδης.

Στο 77′ ο Σαλαμούρας έκανε το 0-2 έπειτα από ασίστ του Τσιγγάρα κι ένα λεπτό μετά ο Γκαργκαλατζίδης διαμόρφωσε το 0-3. Το σκορ έκλεισε στο 90′ ο Γαϊτανίδης από ασίστ του Σαλαμούρα.

Ο ΠΑΟΚ παρατάχθηκε με τους Συλλέκτη, Λύρατζη, Γεωργιάδη (81′ Στοϊνοβιτς), Βουτσάς, Μιχαηλίδη, Μανιώτη, Τσιγγάρα, Διαμαντή (52′ Γαϊτανίδης), Κύρτσο ( 58′ Σαλαμούρας), Δούμτση (68′ Καλουτσικίδης), Γκαργκαλατζίδης (81′ Μπούμπας).