Διπλό, με χατ τρικ του Σταθόπουλου!

Για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Super League των ομάδων Κ20, ο ΠΑΟΚ κέρδισε στις αθλητικές εγκαταστάσεις της ΕΠΣ Κέρκυρας, την Κέρκυρα με 1-3...

Ο ΠΑΟΚ επέστρεψε στις νίκες μετά την εντός έδρας ισοπαλία με τον Πλατανιά, με τον Σταθόπουλο να πετυχαίνει και τα τρία γκολ που έδωσαν το τρίποντο στην ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία. Η ομάδα μας είχε την κατοχή της μπάλας από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και μόλις στο 4', είχε σουτ του Καπρέτσου στη συμβολή των δοκαριών!

Αφού οι Σταθόπουλος (33') - Παπαδόπουλος (35') δεν μπόρεσαν να νικήσουν τον Λαδά σε πολύ καλές ευκαιρίες που είχαν, ήρθε ο πρώτος στο 44' με κοντινό σουτ να ανοίξει λογαριασμό!

Με την έναρξη της επανάληψης, στο 50', ο Σταθόπουλος και πάλι με πλασέ μετά από σέντρα του Τζοβάρα έγραψε το 0-2, οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 77' για να έρθει στο 90' ο Σταθόπουλος να κλειδώσει το διπλό, ενώ νωρίτερα ο Σιαμπάνης σταμάτησε πολύ καλή στιγμή των γηπεδούχων, πραγματοποιώντας καθοριστική επέμβαση!

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Σιαμπάνης, Λύρατζης, Γιαλαμούδης, Πολύζος, Δημητρίου, Χατζηδίμπας, Χατζηστραβός, Καπρέτσος (67' Κραγιόπουλος), Σταθόπουλος, Τζοβάρας (63' Υφαντίδης), Παπαδόπουλος (46' Ματθαίου).  .........................................................

Το παιχνίδι ξεκίνησε...

4ο λεπτό: Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ σε σουτ του Καπρέτσου!

5ο λεπτό: Πάνω κάτω η μπάλα στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης

15ο λεπτό: Διατηρεί την υπεροχή ο ΠΑΟΚ, χωρίς όμως να απειλεί μετά το 4ο λεπτό

30ό λεπτό: Άκαρπη για την ώρα η υπεροχή του ΠΑΟΚ (35%-65% η κατοχή), σε ένα μέτριο μέχρι στιγμής παιχνίδι

33ο λεπτό: Μετά από εξαιρετική κάθετη, ο Σταθόπουλος βρέθηκε κοντά στο γκολ, όμως ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων κράτησε το μηδέν

35ο λεπτό: Και πάλι ο Λαδάς σταματάει προσπάθεια παικτών μας! Αυτή τη φορά ήταν η σειρά του Παπαδόπουλου να δει τον αντίπαλο τερματοφύλακα να σταματάει το σουτ του

44ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο ΠΑΟΚ και 0-1, σκόρερ ο Σταθόπουλος με κοντινό σουτ!

46ο λεπτό: Ματθαίου στη θέση του Παπαδόπουλου

50ό λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Σταθόπουλος με πλασέ μετά από σέντρα του Τζοβάρα κάνει το 0-2

62ο λεπτό: Καλή ευκαιρία με τον Γιαλαμούδη που πλάσαρε από κοντά και ο Λαδάς μπλόκαρε

63ο λεπτό: Υφαντίδης στη θέση του Τζοβάρα, 2η αλλαγή για τον Παμπλο Γκαρσία

67ο λεπτό: Κραγιόπουλος στη θέση του Καπρέτσου, κλείνει τις αλλαγές ο ΠΑΟΚ

77o λεπτό: Μειώνει η Κέρκυρα σε 1-2, σε μια από τις ελάχιστες φάσεις που δημιούργησε στο ματς!

90ό λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο ΠΑΟΚ κλειδώνει το διπλό με τον Σταθόπουλο και πάλι! Νωρίτερα ο Σιαμπάνης σταμάτησε πολύ καλή στιγμή των γηπεδούχων!

...............................................................

Το πρόγραμμα της αγωνιστικής

ΑΓΩΝΑΣΓΗΠΕΔΟΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑSCOREΗΡΑΚΛΗΣ-ΑΣΤΕΡΑΣΜΑΤΤΑ17/12 στις 11:301-1 (τελικό)Α.Ο.Κ.-Π.Α.Ο.Κ.ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ17/12 στις 12:001-3 (τελικό)ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣΡΕΝΤΗ17/12 στις 14:30-A.E.K.-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑΔΗΜ. ΣΠΑΤΩΝ

18/12 στις 10:30

-Α.Ε.Λ.-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣΦΑΡΣΑΛΩΝ18/12 στις 11:30-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣΕΠΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ18/12 στις 12:00-ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΜΑΛΕΜΕ18/12 στις 13:00-ΒΕΡΟΙΑ-ΞΑΝΘΗΠΑΛΑΤΙΤΣΙΩΝ18/12 στις 14:00-