"Αυτοκτόνησε" η Κ17 στα Γιάννινα!!!

Για τη 2η αγωνιστική του 1ου γύρου του πρωταθλήματος υποδομών, η Κ17 του ΠΑΟΚ αναδείχτηκε ισόπαλη 3-3 με την αντίστοιχη του ΠΑΣ στα Γιάννινα...

Απίστευτη εξέλιξη είχε το παιχνίδι που έδωσε η Κ17 του ΠΑΟΚ στις αθλητικές εγκακαταστάσεις της ΕΠΣ Ηπείρου. Ο Δικέφαλος προηγήθηκε στο 35' με 0-3 και κατάφερε να μην κερδίσει!!!

Ο ΠΑΟΚ ήταν πολύ καλύτερος των γηπδούχων στο πρώτο ημίχρονο και πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 21' με πλασέ του εξαιρετικού Γαϊτανίδη, για να γίνει τρία λεπτά αργότερα το 0-2 με τον Βρακά με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στο 34' με φοβερό μακρινό σουτ του Γαϊτανίδη έγινε το 0-3 και όλα έδειχναν πως ο ΠΑΟΚ θα φύγει από την πρωτεύουσα της Ηπείρου με το διπλό!

Ο ΠΑΣ μείωσε στο 36' και οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με τους παίκτες του Βασίλη Μήττα να έχουν ξεκάθαρο προβάδισμα με 1-3. Στο 64' το σουτ του Κύρτσου σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι και στο 79' ο ΠΑΣ μείωσε σε 2-3 ξαναμπαίνοντας στο ματς!

Τρία λεπτά αργότερα ο διαιτητής Νέος, έδωσε πέναλτι στους γηπεδούχους που πέτυχαν την ισοφάριση! Το 3-3 ήταν το τελικό σκορ στο παιχνίδι και ταυτόχρονα η πρώτη βαθμολογική απώλεια για την ομάδα μας φέτος.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Συλλέκτης, Βουτσάς, Χατζής (85' Μιχαηλίδης), Γεωργιάδης, Γαϊτανίδης, Τσαούσης, Γκαργκαλατζίδης (75' Δούμτσης), Λύρατζης, Βρακάς (70' Καλουτσικίδης), Τσιγγάρας, Κύρτσος (85' Διαμαντής).

..............................................

Η εξέλιξη της αναμέτρησης

13:30 Το παιχνίδι ξεκίνησε, η ενημέρωση για την εξέλιξή του θα γίνεται σε τακτά χρονικά διαστήματα

15ο λεπτό: Χωρίς κάτι σημαντικό στο πρώτο τέταρτο του παιχνιδιού

21ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Βρακάς με απευθείας εκτέλεση φάουλ

24ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 0-2 με κοντινό πλασέ του Γαϊτανίδη

30ό λεπτό: Κυριαρχεί ο ΠΑΟΚ στο ματς ...

34ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ με φοβερό σουτ του Γαϊτανίδη που έστειλε την μπάλα στο απέναντι "Γ" της εστίας του ΠΑΣ!!!

36ο λεπτό: Μειώνουν σε 1-3 οι γηπεδούχοι με κοντινό σουτ

Ημίχρονο, με τον ΠΑΟΚ να έχει βάλει τις βάσεις για το διπλό

Ξεκίνησε η επανάληψη, χωρίς αλλαγές ο Δικέφαλος

64ο λεπτό: Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ (οριζόντιο) με μακρινό σουτ του Κύρτσου!

70ό λεπτό: Στη θέση του Βρακά πέρασε ο Καλουτσικίδης.

75ο λεπτό: Δούμτσης αντί του Γκαργκαλατζίδη

79ο λεπτό: Μειώνει ο ΠΑΣ σε 2-3

82ο λεπτό: Πέναλτι για τους γηπεδούχους και 3-3, τάσεις αυτοκτονίας από την Κ17, που προηγήθηκε στο 34' με 0-3!!!

......................................................