Ήττα στον τελικό για την Κ11 ...

Στον τελικό του τουρνουά "Lokoball 2016", η Κ11 του ΠΑΟΚ έχασε από την Λοκομοτίβ Μόσχας με 3-1...

Ο ΠΑΟΚ ήταν πολύ καλύτερος στο πρώτο μισό του αγώνα και προηγήθηκε στο σκορ με τον Αλειφερόπουλο μόλις στο 5'. Η ομάδα μας είχε ξεκάθαρη υπεροχή, αλλά δέχτηκε ένα χαζό γκολ στο 14' και το ημίχρονο τελείωσε 1-1. Με την έναρξη της επανάληψης η Λοκομοτίβ έκανε το 2-1 στην κόντρα και στο 23΄ μετά από νέα αδράνεια στην άμυνα διαμορφώθηκε το τελικό 3-1.

Το μεγάλο κέρδος των πιτσιρικάδων είναι η συλλογή εμπειριών, καθώς παίρνοντας μέρος σε ένα ακόμη μεγάλο τουρνουά είχαν την ευκαιρία να κοντραριστούν με σπουδαίες ομάδες (κυρίως από τη Ρωσία) και σίγουρα η 2η θέση είναι μια σημαντική επιτυχία!

Την αποστολή του ΠΑΟΚ αποτελούσαν οι: Καμπούρης Γεώργιος, Αγγελίδης Σπυρίδων, Αλειφερόπουλος Στέφανος, Αλμυράς Χρήστος, Καραπατσιάς Βασίλειος, Γκούμας Κωνσταντίνος, Σνάουτσνερ Μαξιμίλιαν, Θεοδοσιάδης Κωνσταντίνος, Κωττάς Δημήτριος, Παπαευαγγέλου Δημήτριος, Παναγιωτίδης Αθανάσιος, Θεοδοσιάδης Παναγιώτης, Αυγουστίδης Θωμάς, Κοσίδης Χρήστος.

Συνόδευσαν οι προπονητές Ανδρέας Μπαλαμπάνης, Αντώνης Κρινίτσας και Θεόφιλος Χατζηστάθης.

............................

10:57 Το παιχνίδι ξεκίνησε, θυμίζουμε πως η διάρκεια του κάθε ημιχρόνου είναι 15λεπτη

5ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Αλειφερόπουλος και 0-1

Φτάσδαμε στο 10', οι μικροί του ΠΑΟΚ πατάνε πολύ καλύτερα στο γήπεδο

14ο λεπτό: 1-1 η Λοκομοτίβ, σε μια φάση που δεν μπόρεσε να απομακρύνει η άμυνα και ήρθε η ισοφάριση

Ημίχρονο με το 1-1 να μην αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα και να αδικεί την Κ11 του Δικεφάλου

Ξεκίνησε η επανάληψη με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

18ο λεπτό: Γυρίζει το ματς η Λοκομοτίβ με ατομική προσπάθεια, μεγάλη η αποτελεσματικότητα των Ρώσων που αγγίζει το 100%

20ό λεπτό: Κίτρινη στον Αλειφερόπουλο που έπεσε χωρίς να το θέλει πάνω στον τερματοφύλακα

23ο λεπτό: Νέα αδράνεια στην άμυνα και 3-1, πάλι από το Νο13

24ο λεπτό: Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε πολύ καλή θέση, το εκτέλεσε άσχημα ο Αλειφερόπουλος (άουτ)