Πέρασαν σαν ... τρένο από τη Γλυφάδα!

Την τρίτη της νίκη σε ισάριθμες αγωνιστικές στο πρωτάθλημα σημείωσε η ομάδα μας, περνώντας σαν... τρένο από τη Γλυφάδα.

Οι «ασπρόμαυρες» επικράτησαν με 5-0 της τοπικής ομάδας και έφτασαν τους 9 βαθμούς. Τα κορίτσια του Αλέξη Κατηκαρίδη κυριάρχησαν στο πρώτο ημίχρονο, όταν και πέτυχαν τα 4 από τα 5 τέρματά τους.

Η Ιωάννα Χαμαλίδου άνοιξε το σκορ στο 15', η Γέλενα Ντιμιτρίγεβιτς στη συνέχεια σκόραρε δις (24', 33') και η Δήμητρα Παντελιάδου έγραψε το 0-4 στο 40'. Το τελικό 0-5 διαμορφώθηκε στο 74' από γκολ της Δέσποινας Γιάννου. Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, o ΠΑΟΚ αγωνίστηκε με δέκα παίκτριες λόγω τραυματισμού της Χαμαλίδου.

Η σύνθεση της ομάδας μας: Πελετίδου, Γεωργίου, Μουρατίδου, Βλασιάδου, Χατζηγιαννίδου, Γκάτσου (69' Γιάννου), Χαμαλίδου, Παντελιάδου, Μάρκου (71' Πελεκούδα), Κακαμπούκη, Ντιμιτρίγεβιτς (55' Σακελλάρη)