Ισοπαλία εκτός προγράμματος!

Για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος Γυναικών, ο ΠΑΟΚ έμεινε στην Τριανδρία στο ισόπαλο 3-3 με τις Ελπίδες Καρδίτσας!

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με τη Χαμαλίδου στο 14', όμως οι Ελπίδες Καρδίτσας ισοφάρισαν σε 1-1 με την Κόγγουλη στο 23ο λεπτό και πήραν προβάδισμα  στο 36' με την Σκαλούνιτς. Ο Δικέφαλος ισοφάρισε με την Αρβανιτάκη ισοφάρισε στο 41', αλλά στο επόμενο λεπτό οι φιλοξνούμενες πήραν νέο προβάδισμα πάλι με την Σκαλούνιτς.

Στο 75' η Γκάτσου έκανε το 3-3 για τον ΠΑΟΚ.

Τραγικός ο τύπος που έκανε το live score και είδε 4ο γκολ της Καρδίτσας στο 85', εκθέτοντας τη σελίδα που έκανε την ενημέρωση (womensports.gr) και είναι πράγματι πολύ σοβαρή και φυσικά δεν ευθύνεται

Oι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ: Πελετίδου, Μάρκου (67' Γκάτσου), Χαμαλίδου (80' Γεωργιάδου), Ντιμιτρίεβιτς, Αρβανιτάκη, Βλασιάδου, Κυριαζή, Χατζηγιαννίδου, Δημητρίου, Κακαμπούκη Παντελιάδου

Καρδίτσα: Τσέλικα, Σίμου, Αλεξίου, Ρήγα, Πύθουλα, Λάσκου, Κόλλια, Σαλκούνιτς, Ζντράνκοβιτς, Κόγγουλη, Στρετένοβιτς

...........................................................

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την Καρδίτσα στη σέντρα

12ο λεπτό:  Σουτ της Παντελιάδου, μπλοκάρει η Τσέλικα

14ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛ για τον ΠΑΟΚ, με την Χαμαλίδου να πλασάρει μέσα από την περιοχή και να ανοίγει το σκορ

23ο λεπτό: Η Καρδίτσα ισοφαρίζει με την Κόγγουλη!

25ο λεπτό: Ευκαιρία για την Καρδίτσα. Η Πελετίδου απέκρουσε το πλασέ της Κόγγουλη αλλά η μπάλα κατέληξε στην Ζντράνκοβιτς με την τελευταία να πλασάρει εκτός εστίας

29ο λεπτό: Φάουλ για τον ΠΑΟΚ έξω απο την περιοχή και κίτρινη κάρτα στην Σίμου για σκληρό μαρκάρισμα στην Παντελιάδου. Το εκτελεί η Αρβανιτάκη, η μπάλα στο κάθετο δοκάρι και έξω...

36ο λεπτό: Γκολ για την Καρδίτσα με την Σκαλούνιτς. Η χαμηλή σέντρα σουτ που επιχείρησε η Σκαλούνιτς ακούμπησε πάνω στα σώματα των αμυντικών και κατέληξε στα δίχτυα της Πελετίδου

41ο λεπτό:  ΓΚΟΛΛΛΛΛ για τον ΠΑΟΚ με την Αρβανιτάκη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά μετά απο σέντρα της Κακαμπούκη

42ο λεπτό:  Αμεση απάντηση απο την Καρδίτσα με την Σκαλούνιτς να πλασάρει εύστοχα την Πελετίδου και να κρατάει το προβάδισμα για την Καρδίτσα

45ο λεπτό:  Σουτ της Δημητρίου καταλήγει αουτ

Ξεκίνησε η επαναληψη

46ο λεπτό: Σουτ της Δημητρίου μπλοκάρει το τέρμα

48ο λεπτό: Εκτέλεση φάουλ της Παντελιάδου αλλά η Τσέλικα μπλοκάρει και πάλι

53ο λεπτό: Δύσκολη απόκρουση απο την Τσέλικα που στέλνει την μπάλα κόρνερ μετά το σουτ της Παντελιάδου. Δυνατά μπήκε ο ΠΑΟΚ

67ο λεπτό:  Αλλαγή γα τον ΠΑΟΚ στη θέση της Μάρκου, η Γκάτσου

73'ο λεπτό: Σουτ της Χαμαλίδου καταλήγει αουτ

75ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ για τον ΠΑΟΚ! Η Γκάτσου πετυχαίνει γκολ για τον ΠΑΟΚ και φέρνει το ματς στα ίσα

80ό λεπτό:  Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ στη θέση της Χαμαλίδου η Γεωργιάδου

86ο λεπτό: Σουτ της Σκαλούνιτς καταλήγει αουτ

87ο λεπτό: Η Ντιμιτίεβιτς βλέπει την κίτρινη κάρτα