Ο έλεγχος των δανεικών

Όπως κάθε εβδομάδα, το paokfc.gr σας παρουσιάζει την πορεία των δανεικών ποδοσφαιριστών και των ομάδων τους.

Αναλυτικά:

Λα Κορούνια (Λούκας) – Μπαρτσελόνα 0-4

Ο...χιλιοταλαιπωρημένος φέτος από διαδοχικούς τραυματισμούς Λούκας, πρέπει να ήταν ο λιγότερο στενοχωρημένος παίκτης της "Ντέπορ" μετά την ήττα με 0-4 από την Μπαρτσελόνα (χατ τρικ ο Μέσι). Κι αυτό γιατί αγωνίστηκε για περίπου 15 λεπτά (μπήκε στο 79′) σε μια προσπάθεια σταδιακής επανένταξης σε φουλ αγωνιστικούς ρυθμούς. Είχε να αγωνιστεί από τον προηγούμενο Νοέμβριο και εστιάζει στην προσπάθεια να πραγματοποιήσει περισσότερες εμφανίσεις στον δεύτερο γύρο.

Σετούμπαλ (Πέλκας) – Μπράγκα 1-3

Η Μπράγκα του Σέρτζιο Κονσεϊσάο κέρδισε εκτός έδρας την Σετούμπαλ, με τον Δημήτρη Πέλκα να ξεκινά το ματς και να αντικαθίσταται στο 59ο λεπτό. Μετά το τέλος του ματς η ομάδα του ξεκίνησε την αναζήτηση νέου προπονητή, καθώς η Σετούμπαλ είναι μόλις 2 βαθμούς πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Σαρλερουά – Σερκλ Μπριζ (Μάρτενς) 0-2

Ντεμπούτο για τον Μάαρτεν Μάρτενς με τη φανέλα της Σερκλ Μπριζ που πέτυχε μεγάλη νίκη εκτός έδρας επί της Σαρλερουά με 0-2, με τον παίκτη που αγωνίζεται δανεικός από τον ΠΑΟΚ να ξεκινά ως βασικόςκαι να αντικαθίσταται στο 64ο λεπτό. Η ομάδα του κέρδισε με 2 γκολ στο 79′ και το 87′. Η Σερκλ έχει πλέον 23 βαθμούς, 3 πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Αγροτικός Αστέρας – Απόλλων Καλαμαριάς (Παπαδόπουλος-Παναγιωτούδης-Κιόσε) 1-1

Μόνο ο Βασίλης Παπαδόπουλος είχε συμμετοχή, καθώς μπήκε αλλαγή στο 73ο λεπτό.

Φωκικός – Αιγινιακός (Πολύζος-Πόποβιτς) 0-0

Βασικός ο Πολύζος, που αγωνίστηκε 55 λεπτά πριν αντικατασταθεί, ενώ δεν αγωνίστηκε ο Δημήτρης Πόποβιτς.

Πιερικός (Μυστακίδης – Γιαννούλης) – Ζάκυνθος 1-1

Βασικοί και οι δυο, ο Μυστακίδης αντικαταστάθηκε στο 81ο και ο Γιαννούλης αγωνίστηκε ως το τέλος.