Διπλό οι γυναίκες στη Γλυφάδα...

Η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΠΑΟΚ στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Γλυφάδας, επικρατώντας με 5-3...

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με την Παντελειάδου μόλις στο 3ο λεπτό για να κάνει το 0-2 η Ντιμιτρίεβιτς λίγο πριν τη συμπλήρωση του δεκαλέπτου. Οι γηπεδούχες μείωσαν στο 17΄, αλλά στο 35' η Αρβανιτάκη έδωσε αέρα δύο γκολ στον ΠΑΟΚ (1-3). Το ημίχρονο τελείωσε 2-3, με την Γλυφάδα να μειώνει εκ νέου ευστοχώντας σε εκτέλεση πέναλτι.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχες ισοφάρισαν στο 48' σε 3-3, όμως χάρη σε δύο γκολ που σημείωσε η Αρβανιτάκη στο 70' και στο 73' διαμορφώθηκε το τελικό 3-5...

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:  Παπακωνσταντίνου, Γκάτσου, Τσελέκογλου (37' Μάρκου), Βλασιάδου, Κυριαζή (81' Χαμαλίδου), Γκατζογιάννη, Χατζηγιαννίδου, Αρβανιτάκη, Δημητρίου, Παντελειάδου (89' Τσίτσια) και Ντιμιτρίγεβιτς.

Κρήσσες 160016048-6*

*Το σωματείο Κρήσσες Ρεθύμνου έχει αποβληθεί από το Πρωτάθλημα με απόφαση της Πειθαρχικής Επιτροπής.