Π Ρ Ω Τ Α Θ Λ Η Τ Ρ Ι Ε Σ

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερο πρόβλημα ο ΠΑΟΚ πέρασε από την Δράμα με 1-4 και κατέκτησε και μαθηματικά το 9ο πρωτάθλημα!

Ένα από τα πιο καλύτερα τμήματα του συλλόγου μας έκαναν υπερήφανους για ακόμη μία φορά αφού κατέκτησαν ένα ακόμη πρωτάθλημα έχοντας 14 νίκες και 1 μόλις ισοπαλία.

Όσον αφορά το παιχνίδι ο ΠΑΟΚ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο σκορ χάρις την ποιότητα που έχουν σαν παίκτριες οι Ντιμιτρίεβιτς και  Παντελειάδου. Ο ΠΑΟΚ έκανε εύκολα φάσεις προς την αντίπαλη εστία και με 2 γρήγορα γκολ έδειξε ποιος θα είναι το "αφεντικό" του αγώνα.

Στην πρώτη υποψία φάσης οι Αμαζόνες κατόρθωσαν να μειώσουν στο σκορ κάτι που αποσυντόνισε τον ΠΑΟΚ αφού έκανε αρκετά λάθη στον χώρο του κέντρου με αποτέλεσμα η μπάλα να είναι περισσότερη ώρα στα πόδια των Αμαζόνων. Λίγο όμως πριν το τέλος του ημιχρόνου ο ΠΑΟΚ αύξησε την διαφορά των τερμάτων με ένα πολύ όμορφο γκολ της Γκατζογιάννη.

Το Β ημίχρονο ήταν τυπική διαδικασία αφού ήταν αδύνατο οι Αμαζόνες να πλησιάσουν την εστία του ΠΑΟΚ ο οποίος διαχειρίστηκε πολύ σωστά το παιχνίδι και πέτυχε και 4ο γκολ με την Ντιμιτρίεβιτς.

Με αυτό το αποτέλεσμα ο ΠΑΟΚ έφτασε τους 43 βαθμούς (14 νίκες, 1 ισοπαλία) και άφησε πίσω του με δέκα βαθμούς διαφορά τις Ελπίδες Καρδίτσας που ηττήθηκαν στη Γλυφάδα με 2-1.

Θυμηθείτε την εξέλιξη του παιχνιδιού από το llive του Paokmania

--------------------------------------------------------------------------------------

Αμαζόνες Δράμας: Οπρεα, Μοσχοπουλου, Τσιγγελιδου, Μήτκου, Χατζηνικου, Μπιρτογιού, Κεραμυδα, Φωτιαδου, ΠαπαδοπουλουΜ. , Παπαδοπουλου Αν., Παπαδοπουλου Δ.

ΠΑΟΚ: Παπακωνσταντίνου, Βλασιάδου, Μουρατίδου, Δημητρίου, Μάρκου, Χατζηγιαννίδου, Γκατζογιάννη, Βαρδαλή, Αρβανιτάκη, Παντελιάδου και Ντιμιτρίεβιτς

Το παιχνίδι ξεκίνησε:

3o λεπτό: Χλιαρό σουτ της Παντελειάδου περνάει έξω

5ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Κεφαλιά της Ντιμιτρίεβιτς απέκρουσε στη γωνία η τερματοφύλακας

Συμπληρώσαμε 10 λεπτά στο παιχνίδι και ο ΠΑΟΚ πατάει καλύτερα από τη Δραμινή ομάδα στο γήπεδο.

11ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ με την Παντελειάδου με σουτ μέσα στην μικρή περιοχή από πάσα της Ντιμιτρίεβιτς.

16ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ με την Μάρκου μέσα από την μικρή περιοχή μετά από δυνατό σουτ της Αρβανιτάκη που απέκρουσε προς στιγμήν η Όπρεα

18ο λεπτό: Γκολ για τις Αμαζόνες με πολύ δυνατό σουτ έξω από την περιοχή από την Μπιρτόγιου

20ο λεπτό: Κίτρινη κάρτα για την Γκατζογιάννη

25ο λεπτό: Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Η Σπύρου στην θέση της Βαρδάλη

Ο ΠΑΟΚ έχει χάσει τον ρυθμό του μετά το γκολ που δέχτηκε, οι Αμαζόνες έχουν ισορροπήσει το παιχνίδι.

33ο λεπτό: Βαθιά μπαλιά στην περιοχή του ΠΑΟΚ η Μίτκου δεν προλαβαίνει

34ο λεπτό: H Παντελειάδου χάνει μεγάλη ευκαιρία αφού το πλασέ της περνάει ελάχιστα από το αριστερό κάθετο δοκάρι

41ο λεπτό: Λάθος της άμυνας του ΠΑΟΚ, η Μπιτόγιου δεν κάνει καλό κοντρόλ που έβγαινε μόνη της απέναντι στην Παπακωνσταντίνου

45ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ με την Γκατζογιάννη που πλάσαρε υποδειγματικά από το ύψος της μεγάλης περιοχής

60ο λεπτό: Αλλαγή για τις Αμαζόνες. Η Συμεωνίδου στην θέση της Μοσχοπούλου

64ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ H Ντιμιτρίεβιτς σκοράρει από κοντά μετά από σέντρα σουτ της Αρβανιτάκη που βρήκε το δοκάρι και λάθος της Όπρεα

70ο λεπτό: O ΠΑΟΚ δεν έχει απειληθεί καθόλου, κρατάει τον έλεγχο του παιχνιδιού

75o λεπτό: H Μήτκου εκτελεί από στημένο, η μπάλα αουτ

78ο λεπτό: Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Η Μουρατίδου Μάρθα παίρνει την θέση της Παντελειάδου

82ο λεπτό: 3η αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. H Μάρκου αποχωρεί στην θέση της μπαίνει  η Γιάννου

84ο λεπτό: Σέντρα της Βαρδαλή βγάζουν σε κόρνερ οι Αμαζόνες

85ο λεπτό: Αλλαγή για τις Αμαζόνες

87ο λεπτό: H Παπαδοπούλου αποβάλλεται με 2η κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία και αφού χειροκρότησε ειρωνικά τον διαιτητή.