Παιχνίδια του ΠΑΟΚ σαν σήμερα 7/5

Τέσσερα παιχνίδια για το πρωτάθλημα και δύο για το Κύπελλο, έδωσαν -διαχρονικά- σαν σήμερα ομάδες του ΠΑΟΚ, από καθιερώσεως της εθνικής κατηγορίας (1959-1960)...
Photo Credits: @aspromavresistories.blogspot.com

Στα παιχνίδια αυτά ο ΠΑΟΚ μέτρησε 2 νίκες, 3 ισοπαλίες και 1 ήττα με τέρματα 8-5. Λεπτομέρειες για τις αναμετρήσεις μπορείτε να θυμηθείτε στα σκορ των αγώνων.

Αναλυτικά:

07/05/2014: ΠΑΟΚ - Ατρόμητος 3-0 (Πρωτάθλημα)

07/05/2012: Ατρόμητος - ΠΑΟΚ 1-1 (Πρωτάθλημα)

07/05/2003: ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 1-1 (Κύπελλο)

07/05/1989: ΠΑΟΚ - Διαγόρας Ρόδου 1-1 (Πρωτάθλημα)

07/05/1980: ΠΑΟΚ - Ηρακλής 0-1 (Κύπελλο)

07/05/1978: ΠΑΟΚ - Πανσερραϊκός 2-1 (Πρωτάθλημα)

Και παλιότερα ...

07/05/1933: ΠΑΟΚ - Ηρακλής 3-3 (φιλικό)

* Σαν σήμερα στις 7/5/2023 ημέρα Κυριακή, επρόκειτο να διεξαχθεί η 9η αγωνιστική των play offs της Super League, με ώρα έναρξης των αγώνων στις 20:00. Ο ΠΑΟΚ, σύμφωνα με το πρόγραμμα θα αντιμετώπιζε εκτός έδρας τον ΝΠΣ Βόλου, όμως το παιχνίδια, όπως και τα υπόλοιπα δύο της αγωνιστικής των play offs, αναβλήθηκαν λόγω πολλαπλών κρουσμάτων Covid-19, παικτών και μελών του προπονητικού team του Παναθηναϊκού.

* Σαν σήμερα στις 7/5/2017, η ομάδα βόλεϊ του ΠΑΟΚ, στο κλειστό "Μελίνα Μερκούρη", στον 5ο τελικό της Volley League, κέρδισε με 1-3 σετ τον Ολυμπιακό και σήκωσε το 3ο συνεχόμενο πρωτάθλημα της ιστορίας της ...

* Στην αρχική εικόνα διακρίνεται ο Στέφανος Αθανασιάδης σε μια προσπάθειά του στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Ατρόμητο στις 7/5/2012, για την 2η αγωνιστική των play offs της Super League, της περιόδου 2011-2012...