5-1 τον Βόλο η Κ19

Μάς άγχωσε στο πρώτο ημίχρονο είναι η αλήθεια, μα επανήλθε δριμύτερη και τελικά η Κ19 επικράτησε 5-1 του Βόλου.

Στο 34′ οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν, εκμεταλλευόμενοι έναν νωθρό ΠΑΟΚ, ο οποίος άρχισε να αντιδρά μετά το 50′. Στο 62′ ο Τσομπάνης εκτέλεσε φάουλ για την ισοφάριση, στο 77′ ο ίδιος παίκτης έβαλε τον Δικέφαλο μπροστά στο σκορ, μετά από το κόρνερ του Ζούμπι. Το 3-1 έγινε στο 82′ με τον Μπάμπουρα, έπειτα από την ασίστ του Ζούμπι, το 4-1 στο 88′ από τον Γκιτέρσο (την πάσα έκανε ο Μπάμπουρας) και το τελικό 5-1 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα και πάλι από τον Ζούμπι.Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Νικολακούλης, Πανικίδης, Δεληγιάννης, Φίλων (85′ Καστίδης), Πασαχίδης, Παπαγεωργίου (74′ Ζούμπι), Κεσίδης (46′ Μπάμπουρας), Καλαϊτσίδης, Χατσίδης (65′ Γκιτέρσος), Καλόγηρος, Πολιτάκης (46′ Τσομπάνης).