«Ντόρτι» στην Αργολίδα και μια… ανάσα από τον τίτλο!

Για την 21η αγωνιστική του Γυναικείου Πρωταθλήματος ποδοσφαίρου, ο ΠΑΟΚ επικράτησε εκτός έδρας του Φείδωνα Άργους  με 4-0...

Το προτελευταίο βήμα για την κατάκτηση του τίτλου έκανε ο ΠΑΟΚ MORRIS νικώντας με σκορ 4-0 τον Φείδωνα στην Αργολίδα, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος γυναικών.

Υπό αφόρητη ζέστη, οι Νταμπλούχες Ελλάδας έβγαλαν την ανωτερότητά τους μέσα στο γήπεδο και δίχως να φορτσάρουν ιδιαίτερα πήραν τους τρεις βαθμούς, που ήταν και το ζητούμενο.

Ο Δικέφαλος πήρε από την έναρξη τα ηνία του αγώνα και έκλεισε στο μισό γήπεδο τις γηπεδούχες. Στο 11' σουτ της Νεφρού έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι, ενώ στο 21' η Κακαμπούκη δεν μπόρεσε να σκοράρει σε τετ α τετ. Στο 29' πλασέ της Μάρκου μπλόκαρε η τερματοφύλακας και στο 32' σουτ της Στράντζαλη πέρασε άουτ.

Στο 34' η Παλαμά πραγματοποίησε έξοχη ατομική προσπάθεια και τροφοδότησε την Κακαμπούκη, η οποία άνοιξε το σκορ, 0-1. Στο 40' γυριστό σουτ της Βαρδαλή προσέκρουσε στο δοκάρι. Στο 61' η Γεωργίου με ωραία ατομική ενέργεια και σουτ εξ επαφής πέτυχε το 0-2. Τέσσερα λεπτά μετά, από πάσα της Παλαμά, ξανά η Γεωργίου σημείωσε το 0-3. Στο 80' από ασίστ της Προξένου, η Κακαμπούκη με πλασέ «έγραψε» το 0-4.

Πλέον, απομένει η τελευταία αγωνιστική και το εντός έδρας παιχνίδι με την ομάδα του Βόλου, στο οποίο ο ΠΑΟΚ θέλει μόνο τη νίκη προκειμένου να κατακτήσει το 13ο πρωτάθλημα της ιστορίας του στο γυναικείο ποδόσφαιρο.

Διαιτητής: Ρούσσος (ΕΠΣ Κορίνθου).

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Πελετίδου, Γκάτσου, Χατζηγιαννίδου, Παλαμά, Νεφρού (72' Δοϊρανλή), Κακαμπούκη, Μάρκου (72' Σακελλάρη), Γεωργίου (66' Προξένου), Πατερνά (60' Γιάννου Δ.), Βαρδαλή, Στράντζαλη.

......................................................................................................

Θυμηθείτε την εξέλιξη του ματς

80ό λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ η Κακαμπούκη και 0-4 με πλασέ μετά από ασίστ της Προξένου

72ο λεπτό: Δοϊρανλή στη θέση της Νεφρού και Σακελλάρη στη θέση της Μάρκου

66ο λεπτό: Προξένου στη θέση της Γεωργίου

65ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ η Γεωργίου με πλασέ μετά από σέντρα της Παλαμά

61ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ η Γεωργίου με ατομική ενέργεια και σουτ

60ό λεπτό: Γιάννου Δ. στη θέση της Πατερνά

Με ευνοϊκό τον αέρα ο ΠΑΟΚ στην επανάληψη, καθώς τον είχε κόντρα στο πρώτο ημίχρονο

14:34 Ξεκίνησε η επανάληψη, χωρίς αλλαγές ο ΠΑΟΚ

Hμίχρονο

40ό λεπτό: Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ με την Βαρδαλή!

33ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ η Κακαμπούκη! Η φάση ξεκίνησε από μπάσιμο της Παλαμά από τα δεξιά και την κατάλληλη στιγμή πάσαρε στην σκόρερ, που είχε εύκολη δουλειά να τελειώσει!

32ο λεπτό: Σουτ της Στράντζαλη άουτ, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

29ο λεπτό: Πλασέ της Μάρκου από εξαιρετική θέση μπλόκαρε η τερματοφύλακας

Στα μισά του ημιχρόνου το παιχνίδι, μόνο το γκολ λείπει από τον ΠΑΟΚ

21o λεπτό: Χαμένο τετ α τετ με την Κακαμπούκη!

11ο λεπτό: Σουτ της Νεφρού, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

10ο λεπτό: Μονόλογος του ΠΑΟΚ τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, ο ομάδα έχει την κατοχή και το γκολ μοιάζει θέμα χρόνου!

13:33 Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Πελετίδου, Γκάτσου, Χατζηγιαννίδου, Παλαμά, Νεφρού (72' Δοϊρανλή ), Κακαμπούκη, Μάρκου (72' Σακελλάρη), Γεωργίου (66' Προξένου), Πατερνά (60' Γιάννου Δ.), Βαρδαλή, Στράντζαλη