Το πάλεψε η γυναικεία ομάδα, αλλά...

Με μόλις 8 (!) παίκτριες στη σύνθεση της η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Δικεφάλου αντιμετώπισε στην Paok Sports Arena την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού και έχασε με 63-70 ένα παιχνίδι που το πάλεψε στα ίσα μέχρι το 35'...

Η ομάδα μας στο τελευταίο παιχνίδι του πρωταθλήματος, μπήκε δυνατά από το πρώτο λεπτό και πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση έδειξε πως μπορούσε να πάρει τη νίκη, την οποία όμως έχασε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης!

Στο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ βρέθηκε στο +8, όμως στην 3η περίοδο οι φιλοξενούμενες μάζεψαν προς στιγμή  τη διαφορά, εμκμεταλλευόμενες την έλλειψη αλλαγών για την ομάδα μας. Παρόλα αυτά δείχνοντας εξαιρετικό αγωνιστικό πρόσωπο οι παίκτριες του ΠΑΟΚ, στην 4η περίοδο προηγήθηκανι με διαφορά 7 πόντων που όμως τελικά δεν αποδείχτηκε αρκετή για να τις δώσει τη νίκη, αφού ο Παναθηναϊκός πέτυχε τελικά την ανατροπή στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού...

Ο ΠΑΟΚ περιμένει να ολοκληρωθούν τα παιχνίδια της αγωωνιστικής, για να μάθει τον αντίπαλό του στα play out.

Τα δεκάλεπτα: 19-14, 38-31, 56-51, 63-70

ΠΑΟΚ: Σπανίδου 9, Σταμολάμπρου 16, Κυρατζή,  Γιαννοπούλου 5, Βουλγαράκη 8, Ντέιβις 25, Μακρή και Γαβρίλη.

Παναθηναϊκός: Σπαθάρη 11, Ντέλβα 35, Κόνιαλη 2, Βλάνη 8,  Κοσμά 5, Μαγκλάρα 4, Τσακιρίδου, Σουίρς 5, Πασχοπούλου, Λούκα, Χριστινάκη.