Νέα επίδειξη δύναμης από τoν ΠAOK, «σκόνταψαν» Παναθηναϊκός και AEK

Από sdna.gr: Ο ΠΑΟΚ εκμεταλλεύτηκε την γκέλα του Παναθηναϊκού που έμεινε στο «μηδέν» στην Τρίπολη και ξέφυγε μόνος πρώτος στην βαθμολογία με +5. Αναλυτικά όλη η δράση της 9ης αγωνιστικής Women's Footbal League.
Πηγή: sdna.gr

«Πεντάρα» και στο +5 ο ΠΑΟΚ

Περίπατος του ΠΑΟΚ απέναντι στον Βόλο 2004, με τον πρωτοπόρο Δικέφαλο να επικρατεί άνετα με 5-0 και να παίρνει... αέρα πέντε βαθμών, εκμεταλλευόμενος το στραβοπάτημα του Παναθηναϊκού.

Με δύο γκολ έκαστος από τις Χέλμβαλ (6',83') και Παπαδοπούλου (25', 41') αλλά και ένα της Ακίντα (2'), οι «ασπρόμαυρες» του Θαλή Θεοδωρίδη «καθάρισαν» από νωρίς την υπόθεση νίκη και υπέγραψαν άλλη μια ευρεία επικράτηση.

«Κόλλησε» στο μηδέν ο Παναθηναϊκός που φωνάζει για τη διαιτησία

Στην Τρίπολη, μπορεί ο Παναθηναϊκός να είχε τον έλεγχο του αγώνα, όμως δεν κατάφερε να μετουσιώσει την υπεροχή του σε γκολ και έτσι έμεινε στην λευκή ισοπαλία με τον Αστέρα (0-0).

Μάλιστα, οι «πράσινες» έχουν έντονα παράπονα από τη διαιτησία του αγώνα, καθώς με επίσημη ανακοίνωση τους εξέφρασαν την δυσαρέσκεια τους για τον μη καταλογισμό πέναλτι στη Χάρις στο 72'.

«Είναι άδικο σε ένα τόσο ανταγωνιστικό πρωτάθλημα να παίζει καθοριστικό ρόλο στην έκβαση του η διαιτησία και να μην παίζεται επί ίσοις όροις», τόνισε μεταξύ άλλων στην σχετική του ανακοίνωση το «τριφύλλι».

Το «κιτρινόμαυρο» στραβοπάτημα έφερε... απόλυση

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της ΑΕΚ κόντρα στα Τρίκαλα, με τις δυο ομάδες να μένουν στο 1-1. Μόλις στο 7ο λεπτό η Στεργιούλη έδωσε προβάδισμα στις φιλοξενούμενες, με την Μπριάνα να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Στην επανάληψη, αν και έγινε περισσότερο απειλητική, η Ένωση δεν κατάφερε να «διασπάσει» την άμυνα των Θεσσαλών και οδηγήθηκε σε νέα γκέλα.

Μάλιστα, μετά το τέλος της αναμέτρησης, οι «κιτρινόμαυρες» γνωστοποίησαν την λύση της συνεργασίας τους με τον προπονητή, Νίκο Γκαλίτσιο και πλέον βρίσκονται σε αναζήτηση νέου τεχνικού.